Laco Deczi je český Američan, který je svou hrou na trubku známý vČeské republice i Americe. Vystupuje skapelou Celula New York, kde na bicí hraje jeho syn Vaico Deczi. Kapelu ještě doplňují klávesy (Walter Fischbacher) a basa (Steve Clarke). Sólové výstupy se střídají sucelenou kompozicí všech nástrojů a vzniká tak jazz, na který nikdy nezapomenete.

Laco Deczi se narodil vBernolákove (Slovensko) vroce 1938. Odtud se odstěhoval do Brna, všedesátých letech odchází do Prahy, kde zakládá skupinu Jazz Celula. Vroce 1985 emigruje a vNěmecku a Americe vydává několik desek. Dnes žije se svou kapelou vAmerice. Pravidelně hrává vjazzovém klubu na 70. ulici vNew Yorku a má též vlastní nahrávací studio. Často se však vracívá do České i Slovenské republiky a vyprodává koncerty svým jedinečným muzikantským umem, pohotovou improvizací a bezprostředností.

VČeském Krumlově zahrál naposledy při benefičním koncertu vroce 2002 na podporu Českému Krumlovu po povodních a rok později, kdy svým koncertem oslavil 65. narozeniny.

Na koncertě zahraje vlastní skladby i klasické jazzové standardy ve vlastním provedení.