Na sto padesát tanečních párů z celé republiky přijelo v sobotu změřit své síly na Mistrovství jižních Čech. Tančilo se celkem třicet postupových soutěží ve standardních a latinsko – amerických tancích – od dětí, přes juniory a mládež až po dospělé. Pořadatelé Jiří a Zuzana Máčovi z tanečního klubu Gala Dance ve spolupráci s městem, krajem, společností Pro–Sport a dalšími partnery si „řádně mákli“. Parket sportovní haly totiž téměř nevychládl od brzkých ranních hodin do večera.
Mezi účastníky se neztratili ani domácí reprezentanti. „ Nejlepšího výsledku dosáhli v juniorech Jan Havelka s Ivetou Soustružníkovou, kteří vyhráli kombinaci standardních a latinsko–amerických tanců,“ oceňuje za pořadatele Jiří Máče. „Mezi dospělými v kategorii C se nejlépe vedlo páru Kryštof Bicek a Iveta Svojšová. Obsadili druhé místo ve standardních tancích a získali titul mistrů jižních Čech.“
Po sobotním zápřahu čekala neméně náročná neděle. Patřila Festivalu tanečního mládí, kdy se soutěžilo ve formacích a předtančeních o postup na mistrovství republiky. Spolupořadatelem byl Svaz učitelů tance. „Tančilo se ve třech věkových kategoriích. Zúčastnilo se 30 formací, což je více než 200 tanečníků,“ vyčíslil.
Diváci v zaplněné hale se stejně jako v sobotu vůbec nenudili. Stále bylo na co koukat, když se střídaly street dance, show předtančení, plesové a parketové kompozice. „Je to něco nádherného, když se to umí. Jsem tady vlastně náhodou, protože jsem si odskočila od syna, který vedle hraje fotbal. Příště si udělám více času,“ neskrývala své nadšení Lucie Provazníková.
Pořadatelský klub slavil i sportovní úspěchy. V hlavní kategorii plesových formací obsadila 1. místo skladba Stand by me v choreografii manželů Máčových. Ve street dance skončili druzí junoři a na třetím místě děti. Obě skladby A je to a Hurá jsou z choreografické dílny Martiny Vrábelové
Českokrumlovským tanečním klubem Gala Dance ročně projde celkem na tři sta členů – od kroužků v mateřských školách až po dospělé. Pečuje o ně šest trenérů.