První semifinále bylo dobré. Někteří soutěžící zcela výborní. Skvěle jsem se bavil a porota, včetně atmosféry, byla opravdu nenahraditelná a to jakýmikoliv medii.

Překvapilo vás konečné hlasování diváků?
Víte, ono to je v divácích a dle mých zkušeností se porota i diváci shodnou na nejlepším. Zejména pak ve finále. Jestli chce někdo opravdu zpívat, tak by ho to nemělo až tak ovlivnit. Myslím tím Simonu Reindlovou. V castingu jsme se vůbec rozhodovali, zdali ji pustíme do semifinále. Mně se také libila a určitě ji ještě dáme šanci. Podívejte se na začátky Petra Koláře.

Co si myslíte o názoru, že vyhrát může ten, kdo si zajistí nejvíce kamarádů a přátel?
Není to jen o tom. Kromě toho je ještě udělení cen od Deníků Jihočeského kraje, od poroty, od starostů (v místě konání), od Českého rozhlasu České Budějovice. Myslím si, že jsme tyto možnosti zvolili správně. Nechte se překvapit ve finále 9. prosince v Metropolu České Budějovice.

Máte zkušenost s nějakým pěvcem z Českokrumlovska, který má nepochybně talent, ale nemůže se dostat do podvědomí lidí?
Ano, je to Roman Dragoun a nebo Martin Korčák. To co předvedl ve svém malém provedení kapelky Mimofchodem, bylo skvělé. Nevím, zdali to je hudba patřící do žánrů folku, či Rolling Stones nebo Pink Floyd, ale spojuje mě to s originálem, který máte jen v Českém Krumlově. A ten je opravdu výjimečný a Martina za to obdivuji.

Jak jste byl spokojený s hodnocením poroty?
Porotci byli opravdu vtipní, hýřili elegancí, důvtipem a přiměřenou fantazií. Mám rád jako kytarista dobrou kytaru a to měl v rukou dle mého názoru virtuos Pavel Steffal. Jsem rád, že bude vystupovat jako porotce i jako kytarový hráč skoro na všech kolech Jihočeského vrabčáka.

Jakou příležitost dostanou ti, kteří mají zájem o soutěž a přihlásili se pozdě?
Taková poptávka je veliká. Každému bych chtěl vytvořit stejné podmínky. Zvážit své vystoupení dostane příležitost v dalších kolech soutěže snad každý. Mohou se přihlásit do dalšího ročníku a myslím, že zkušenosti mohou dělat své.