Tajemná stezka klášterní zahradou se otevře ve středu v českokrumlovských klášterech. Noční klášter se každou středeční noc promění v jedinečný scénický prostor. Vychutnejte si tajemnou atmosféru utichajícího kláštera a jeho zahrad. Užijete si přes den nepřístupná tajemná zákoutí, plná nejrůznějších překvapení. Vhodné pro rodiny s dětmi. Od 21.30 do 23 hodin. Vstupné dospělí 150 Kč, rodinné vstupné 420 Kč (2 dospělí a až 3 děti, za každé další dítě navrch 100 Kč. Vstup je limitován, možnost rezervace v Návštěvnickém centru. Trasa začíná na klášterním dvoře bývalého kláštera klarisek.

Radiokemp Frekvence 1: Prázdniny na Lipně startují ve velkém stylu. Rádio Frekvence 1 bude ve středu 1. července odpoledne vysílat živě, a to právě z Camping Lipno Modřín. Ta nejlepší radiová muzika, zábava a soutěže vyvrcholí večerním posezením u táboráku s přední českou zpěvačkou Olgou Lounovou a jejími hity. Koncert v kempu je zdarma.

Festival komorní hudby Český Krumlov. Ve středu zazní Beethovenovy písně a klavírní skladby ze schwarzenberské hudební sbírky. Markéta Cukrová – zpěv, Barbara Willi – kladívkový klavír od 19.30 hodin v Zrcadllovém sále zámku.

Startuje Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě. Potrvá do 30. srpna. Hrají vždy od úterý do pátku tři představení denně a také o víkendech 4. až 5.7.; 19.7; 1.8.; 18.8.; 29. až 30.8. Kromě loňských novinek hrají i letošní novinky. Čekají vás pan Ptáček s Karkulkou, Vinetů s Oldou, Kadibába s loupežníky, čert s anděly, princezna se smůlou a Rosťa Kozela s Martou. Program na www.pohadkovarezervace.cz.

Pilot rallye Jan Kopecký odhalí v Kaplici svou lavičku. Těsně před startem zpožděné sezony tuzemských automobilových jsou všichni zájemci zváni na setkání s nejúspěšnějším českým jezdec rallye, továrním pilotem týmu ŠKODA Motorsport Janem Kopeckým, který ve středu 1. července v 18 hodin slavnostně odhalí své pamětní místo v Kaplici. Slavnostní odhalení lavičky se jménem továrního jezdce týmu ŠKODA Motorsport odehraje u řeky Malše vedle parkoviště u Ševčíků v Českobudějovické ulici, kde se každoročně koná přeskupení Rallye Český Krumlov. Akce je veřejně přístupná, fanoušci tak budou mít jedinečnou možnost setkat se osobně s historicky nejúspěšnějším českým jezdcem rallye, získat jeho podpis či společnou fotografii.