Na této slavnosti Eleonora von Schwarzenberg viděla svého muže naposledy živého, než odjel za císařem na hon do Brandýsa nad Labem.
Rakouští filmaři o páteční noci v zámecké zahradě natáčeli poslední scénu náročného filmu o kněžně Eleonoře, výrazné postavě slavného rodu. Jde o dokument, v němž budou všechny skutečnosti historicky a vědecky doloženy. Film se zamýšlí nad životem a podivnými okolnostmi pohřbu na svou dobu emancipované ženy, ze které měli příbuzní strach.
Obrovská náročnost filmu spočívá právě v tom, že vychází z historických pramenů a faktů.
Samotnému natáčení tedy předcházela náročná příprava. Tvůrci filmu na krumlovský zámek přijeli už před dvěma roky a bádali a hledali v historických dokumentech, archívech i zámecké knihovně. Pochopitelně se neobešli ani bez spolupráce s archeology a mezinárodním týmem vědců.
„My ale při jakémkoliv filmování v areálu zámku tlačíme agentury k tomu, aby ve scénách do posledních detailů bylo vše tak, jako v originále. Například co se týká osvětlení, uznávám jen lampiony a svíčky, i kdyby jich měly být tisíce,“ řekl správce zámku Pavel Slavko. „Ovšem s rakouskými filmaři je dobrá spolupráce,“ liboval si.

Více v pondělním Českokrumlvoském deníku.