„Mám radost, že Gabriela bude v naší třicetileté tradici pokračovat. Přizvala do týmu několik nových členů a přichází s mnoha nápady, jak festival posunout vpřed. Od mládí se pohybuje v hudební sféře a byznysu. Pracovala v Londýně a se svojí agenturou realizovala mnoho projektů s Plácidem Domingem. S festivalem vyrostla a jsem rád, že teď bude festival zase růst s ní," přibližuje Jaromír Boháč předání festivalového žezla své dceři.

Spolupráci s dcerou započal již 29. ročníkem. Gabriela Rachidi se k festivalu vrátila po devíti letech. „I přes nelehké dva roky, které máme za sebou, mě ohromně těší, že mohu ve festivalu pokračovat a dále jej rozvíjet. Cítím odpovědnost vůči jeho bohaté historii a tradici, ale zároveň chci přijít s vlastními novými plány. Jak pro mne, tak pro náš nový tým, je prioritou posouvat se kupředu a přinášet neopakovatelné zážitky a umění vysoké hodnoty. Těším se na cestu s festivalem a děkuji všem našim partnerům v čele s Kooperativou, že s námi pokračují a chtějí společně s námi festival zařadit na mapu nejvýznamnějších hudebních událostí Evropy," řekla nová jednatelka a ředitelka festivalu.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov.
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zahajuje čtvrtou dekádu

Při zahájení letošního 31. ročníku Gabrieala Rachidi zmínila, že program festivalu bude pokračovat v nastavené dramaturgické lince, která se po třech desítkách let osvědčila. Pestrý program divákům nadále nabídne komorní koncerty i velká symfonická díla, pokračovat bude také v uvádění provedení celých oper. Prioritu vidí v ucelenější dramaturgii zaměřené na klasickou hudbu a ve variabilitě a množství koncertních míst, což je v porovnání s ostatními festivaly pro Krumlov specifické. „Ráda bych každý rok překvapila diváky unikátní scénografií, propojila hudbu s taneční složkou a uvedla premiéry děl českých i zahraničních autorů," dodala s tím, že neodmyslitelnou součástí festivalu jsou i doprovodné aktivity v rámci festivalové zóny a zapojení mladých hudebních talentů.

Každé prázdninové úterý se lipenská Stezka korunami stromů mění v koncertní sál pod širým nebem. Snímek z koncertu Kateřiny Marie Tiché.
Jako éterická víla vystoupila Kateřina Marie Tichá na Stezce korunami stromů