Během devíti dnů se představí Dagmar Pecková, Ivan Moravec i Josef Suk.

Barokní noc na zámku zahájí v pátek od 20 hodin Festival komorní hudby v Českém Krumlově. Přinese deset koncertů takových hvězd, jakými jsou Dagmar Pecková, Josef Suk nebo Musica Bohemica. Návštěvníci je uvidí v Maškarním sále, kostele sv. Víta a hotelu Růže.

26., 27.6. Barokní noc
20.00 vstupné 2500 korun
27.6. Octopus Pragensis 16.00 vstupné 200 korun
28.6. Dagmar Pecková 19.30 vstupné 600 korun
30.6. Ad trio
19.30 vstupné 200 korun
1.7. Josef Suk
19.30 vstupné 300 korun
2.7. Crossover
19.30 vstupné 150 korun
3.7. Ivan Moravec
19.30 vstupné 500 korun
4.7. Musica Bohemica
19.30 vstupné 250 korun
5.7. Smyčc. orchestr ČK 21.00 vstupné 170 korun

Během Barokní noci, která je jako jediná položka programu vyprodaná, uvede orchestr Musica Florea pastorální operu La Danza. Hned zítra na ni naváže koncert vokálního ansámblu Octopus pragensis pod vedením Petra Daňka. Zazní skladby, které se hrály na dvoře posledních Rožmberků. Vybíraly se z dochovaných soupisů šlechtické hudební knihovny.

„Ta patřila k nejbohatším evropským hudebním fondům raného novověku. Zahrnovala ve své době nejmodernější hudbu italské provenience, skladby nizozemských mistrů vrcholné renesance i duchovní kompozice českého původu,“ uvedl mluvčí festivalu Michal Matzner.

Ansámbl přednese mše, moteta, madrigaly, chansony a duchovní písně, všechny žánry, které obohacovaly hudební život Rožmberků.

Sílu lidského hlasu ukáže i nedělní koncert mezzosopranistky Dagmar Peckové. Připravila písňový recitál, který vyplní skladbami Dvořáka, Janáčka, Slavického i Josepha Canteloube, rodáka z francouzského Auvergne.

„Moc se na ni těším. Slyšela jsem ji mluvit o těch písních a bylo cítit, že každé slovo jde z jejího nitra,“ řekla ředitelka festivalu Hana Pelzová.

Díla letošních jubilantů, Josepha Haydna, Josefa Bohuslava Foerstera a Bohuslava Martinů, uvede AD trio v obsazení housle, violoncello a klavír. Zároveň zahraje i soudobé skladby. „Dramaturg si dává záležet na tom, aby se v programu objevovala současná díla,“ podotkla Pelzová.

Tradičního hosta festivalu houslistu Josefa Suka doprovodí nově založený Krumlovský komorní orchestr, který bude řídit Martin Peschík. Při koncertě s názvem Crossover pak ovládne pódium na terase hotelu Růže arménská zpěvačka a klavíristka Lucineh Hovanissian.

Dalším slavným jménem je klavírista Ivan Moravec, jenž v posledních sezonách koncertoval například v newyorské Carnegie Hall či v cyklu Hudba Pražského hradu.

„Zahraje Schumanna, Beethovena a Chopina, ta nejkrásnější klavírní díla. On se navíc se svým nástrojem opravdu mazlí,“ popsala Hana Pelzová.
Akce vyvrcholí poctou skladateli, dirigentovi a zakladateli festivalu Jaroslavu Krčkovi, který řízením svého souboru Musica Bohemica oslaví 70. narozeniny.

Vstupenky lze zamluvit v krumlovském infocentru, na čísle 380 725 110 nebo mailu info@visitceskykrumlov.cz.