String 5 A. J., jazzový večer začne v sobotu od 20 hodin v hostinci U Kuchařů v Krasetíně.

Na kole kolem Horní Plané se koná v sobotu na parkovišti u pláže. Jde o pohodovou cykloakci s občerstvovacími zastávkami. Jsou připraveny tři okruhy – 12 km, 24 km a 54 km dle fyzické kondice. V 10 hodin je prezentace a půjčování kol.
Start v 10:15 hod.
1. trasa: děti do 12 let – 12 km
2. trasa: pro nenáročné – 24 km ( lze zastavit v rekr. zař. Olšina, kde je rybářská akce)
3. trasa: pro náročnější (borce) – trasa 54 km
Při dojezdu každý účastník obdrží v infocentru certifikát a upomínkový předmět.

Vernisáž výstavy fotografií Františka Macha nabízí v sobotu foyer Městského divadla v Č. Krumlově v 15.30 hodin. Má název „Konec II. světové války ve Velešíně“. Výstavu organizuje Fotoklub Český Krumlov. Představí zapomenuté fotografie setkání Rudé a americké armády na demarkační čáře ve Velešíně v roce 1945.

Na singltrailu na Martě a v okolních lesích se v sobotu uskuteční cyklistické závody Blinduro, které pořádá trojnásobný mistr světa Michal Prokop. Závody ve sjezdu na horském kole pokračují i v neděli v Bikeparku Lipno. Závody se konají od 10 do 16 hodin.

Traktoriáda v Kájově. Historicky potřetí vypukne v areálu Boxit v Kájově Traktoriáda. Začíná v sobotu od 13 hodin a na start se postaví několik kategorií traktorů, od sekaček přes historické stroje, až po upravené speciály, které připomínají stylem jízdy spíše offroad než traktor. Po celé odpoledne bude připraven i program pro děti, které mohou získat dětský řidičský průkaz na své šlapací stroje. Závodníci mohou přijet bez předchozího přihlášení

Montessori chvilky s Veronikou ve Frymburku v Klubu Fčas. V neděli od 16 do 17 hodin. Lektorka Veronika Račáková.

Filmový klubík Klubu Fčas ve Frymburku v pondělí od 17 hodin Trolíci.