Řezbářská vernisáž se koná v neděli od 16 hodin na koupališti v Brloze, kde bude výstava řezbářských prací.

Pouť ve Věžovaté Pláni. Tradiční pouť začíná od 8 hodin mší svatou v tamním kostele svaté Anny sportem.
8.00 - mše sv. v kostele sv.Anny ve Věžovaté Pláni, kterou doprovodí dechové nástroje
9.00 - 12.00 - posezení s dechovkou před hospodou
8.00 - nohejbalový turnaj na hřišti v Dolní Pláni
16.00 - pouťová taneční zábava, hrají Kameňáci

Pokračuje Svatojakubská pouť v Benešově nad Černou. V Neděli se program odehrává na náměstí. V 11 hodin se uskuteční mše svatá v kostele svatého Jakuba Většího. Od 13 hodin hraje dechová kapela Vysočinka. Od 14 hodin uvidí děti pohádku O statečném Mikešovi ve dvoře domu č. 25, kde je knihovna. Po celý den stánkový prodej a občerstvení.

14. ročník mezinárodního závodu v dálkovém plavání se koná 28. -29.7. v Dolní Vltavici. je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjeli účastníci světového a evropského poháru, přemožitelé kanálu La Manche a další špičkoví plavci z ČR, a také veřejnost, která tak má možnost prověřit své plavecké dovednosti. Letos se závod pořádá u příležitosti 50. výročí založení Vodní záchranné služby ČČK, která se za dobu své existence významně podílí na preventivních opatřeních na vodní hladině a při záchraně lidských životů.

Registrace závodníků nedělní závod je do 9.00 hod se startem v 9.20 hod. Vodní záchranáři z Čech a Rakouska ve spolupráci se společností Pro-Sport ČK připravili v Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km. Předpokládaná účast je až 300 plavců v obou dnech.