Den s handicapem na Lipně. Po lipenských svazích se v sobotu 5. března budou prohánět také hendikepovaní. Mají totiž možnosti si v rámci Dne s handicapem zcela zdarma zapůjčit veškeré potřebné pomůcky a domluvit si instruktáž rodičů pro samostatnou jízdu s dítětem na monoski.

Narozeniny lišáka Foxe. Lišák Fox slaví narozeniny a oslava bude velkolepá! Konat se bude v sobotu 5. března od 14 hodin ve Foxparku a zváni jsou úplně všichni. Originální přání pro něho můžete přinést už z domova, nebo jej vyrobíte během oslav přímo ve Foxparku. Během narozeninové párty si můžete také zasoutěžit a vyhrát třeba poukázku do cukrárny Povidloň. Právě tam bude šéfcukrář Michal Mandys se svým týmem připravovat vynikající narozeninový lišácký dort, o který se Fox se všemi dětmi jistě moc rád podělí.

Otužilecká akce Lipno. Turistický spolek Lipenska zve k lipenské přehradní nádrži co největší množství otužilců, aby společně stanovili rekord v počtu lidí, kteří se zde budou najednou otužovat.

Akce s názvem Covide, končíme! se uskuteční v sobotu 5. března ve všech obcích na Lipensku, v regionu, který sahá od Stožce až po Rožmberk.

Ponor do ledové vody se letos za účasti komisařů pelhřimovské agentury Dobrý den bude konat na 10 místech. V Nové Peci, Horní Plané, Černé v Pošumaví, Dolní Vltavici, Přední Výtoni, Frymburku, Lipně nad Vltavou, Loučovicích, Vyšším Brodě a v Rožmberku nad Vltavou. V každém městě, na místě, které je předem dané, bude kontaktní osoba, která bude od 13 do 14 hodin evidovat otužilce.

Partnerem jsou i České Dráhy a společnost GW Train, které svými vlaky v den akce, v sobotu 5. 3. 2021, dopraví účastníky akce zdarma z Českých Budějovic, Českého Krumlova, Strakonic, Vimperka a Volar na Lipensko a zpět.

Pro velký úspěch bude i pro tento víkend zprovozněný web www.lipensko.cz/covidekoncime. Na stránce bude připravený formulář, kam každý vepíše jméno, příjmení a okres, ve kterém se účastník do vody ponoří. Zde bude možné také na počítadle sledovat narůstající počet účastníků

2. ročník karetního turnaje Malontské filky se koná v sobotu v restauraci Pod Kaštany v Malontech. Prezentace je od 13 - 14 hodin. Startovné 100,-

Lipenský mistr. Další ročník tradičního závodu Lipenský mistr se ve skiareálu pojede již tento víkend, tedy v sobotu 5. a neděli 6. března. Startovat mohou amatéři i zkušenější sjezdaři. Všichni budou mít možnost nasát atmosféru závodů, které se započítávají do Ski serie masters – Českého poháru. Víkendové závody startují v sobotu ráno v 8.30 hodin na sjezdovce Promenádní. Vyzkoušejte si profesionální trať a závody se zkušenými lyžaři i s lyžaři amatéry jako jste třeba vy. Anebo přijďte fandit, a i tak zažít závodní atmosféru.