Septembeerfest (pivní festival) Horní Planá začíná na parkovišti u pláže v Horní Plané. Moderuje Coco Jambo. Festival potrvá do soboty. Vstup je zdarma. Páteční program:

18:00 – 18:05 zahájení

18:05 – 19:30 Patrola

19:30 – 20:30 pivní soutěže

20:30 – 24:00 Flám

V síti, český film promítá Kinoclub Loučovice od 20 hodin. Tři dospělé herečky s dětskou tváří se na sociálních sítích vydávají za školačky a zjišťují, s čím se setkávají mladé dívky.

Ovečka Shaun ve filmu: Farmaggedon promítá Koni club Loučovice od 18 hodin.

D. Lindsay-Abaire: Odpočívej ve svém pokoji. Divadlo Studio dva Praha. Představení začíná od 19.30 hodin v Městském divadle Český Krumlov. Situace z domova seniorů. O tom, co vše se může stát, když se v jednom pokoji sejdou dvě naprosto rozdílné rezidentky. V hlavních rolích Marta Vančurová a Daniela Kolářová. Vstupné 500 Kč.

Koncert Klenoty světové hudby zazní v rámci Dnů evropského dědictví od 19 hodin v areálu na Křížové hoře v Českém Krumlově. Účinkují Irena Pokorná (harfa, ND Praha), Pavel Barnáš (violoncello, SOČR Praha). Vstupné dobrovolné.

S hostem na Rožmberku. Jiří Mádl. filmový herec, režisér a scénárista, který už dávno není jen snowboarďákem, ale patří k velmi respektovaným tvůrcům. Své úsilí a čas navíc věnuje také výrazným společenským projektům. Od 20 hodin bude hovořit na nádvoří hradu.