Prvomájový průvod z recese se koná v středu v Bělé u Malont od 13 hodin. Dobové oblečení a povozy vítány. Ať žije první máj!

Na výšlap z Besednice přes rozhlednu Slabošovka a dál údolím Malše přes Pořešín do Kaplice, až dojdete v Malči k Malši, se můžete vydat ve středu. Romantickým údolím řeky pak přes zříceninu hradu Pořešín s expozicí a možností občerstvení výletníci dojdou do Kaplice. Celkem ujdou asi 14 km. Trasa není fyzicky náročná, ale terén je místy obtížný – dobré boty! Odjezd v 9 hodin z autobusového nádraží Velešín, cena: 250 Kč.

Kouzelný Krumlov:

Májový jarmark na náměstí - Bohatá nabídka tradičních českých pochutin a laskomin, těšit se můžete také na ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem - měsícem lásky.

Prvomájové kláštery

► 10.00 – 18.00 ► ŘEMESLNÉ DÍLNY

Ve sváteční první májový den bude pro vás otevřena většina řemeslných dílen. Získejte řemeslné dovednosti a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen.

Místo: Klášterní dvůr a Řemeslná ulička, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

► 10.00 – 19.00 ► ODDYCHOVÉ CENTRUM „U KLARISEK“

Přijďte ochutnat nejenom sladké dobroty připravené podle receptů Lenky Maurerové v klidném a příjemném prostředí bývalého hospodářského dvora kláštera klarisek.

► 19.00 ► DIVADLO DADA: MĚSTO JMÉNEM „X“

Mark, Dave, John a Stewart. Jeden sobotní večer v malém provinčním městě severní Anglie, kde se názory hrotí, lámou, změkčují a mění. Kde je hranice mezi láskou a chtíčem? Kde rostou bukvice a jak se loví medvědi?

Město jménem „X“ je hodinová hra anglického autora Tonyho Stowersa, která byla inspirována vraždou studenta Matthewa Sheparda ve Wyomingu v roce 1998. Hra je psána pro 2 herce a 4 charaktery a její český překlad byl pro divadlo DADA finančně podpořen ambasádou USA.

Místo: Seminární místnost u Velkého sálu, kapacita 50 osob. Vstupné 180 Kč, možnost rezervace v Návštěvnickém centru

Májové odpoledne otevřených muzeí a galerií

► KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV

10.00 – 18.00 KLÁŠTERNÍ EXPOZICE ZA PUSINKU

Kouzelný Krumlov v Klášterech pokračuje a nejen pro všechny zamilované. Využijte sváteční 20% slevy do všech klášterních expozic. Navštivte Kláštery za pusinku!

PRVOMÁJOVÉ VSTUPNÉ: 20% sleva pro všechny expoziční okruhy

► ZAHRADA „KOUZELNÉ BYLINKY“

12.00 – 17.00 BYLINKOVÁ INSPIRACE V ZAHRADĚ KOUZELNÉ BYLINKY

Zveme milovníky přírody se zájmem o léčivé rostliny k návštěvě bylinkové zahrady. Od 12.00 a každou další hodinu bude probíhat komentovaná prohlídka bylinkových záhonů v prostorách zahrady. Poslední prohlídka začne v 17.00 hodin. Otevřena bude Léčivá zahrada, která se nachází hned v sousedství zahrady Kouzelné bylinky a poskytne návštěvníkům prostor pro odpočinek a inspiraci. Bylinkový krámek bude připraven pro příznivce bylinkových čajů, mastí, tinktur. Možné bude zakoupit i sazeničky bylinek.

PRVOMÁJOVÉ VSTUPNÉ: ZDARMA

► REGIONÁLNÍ MUZEUM V ČESKÉM KRUMLOVĚ

12.30 - 17.00 - STÁLÁ EXPOZICE A AKTUÁLNÍ VÝSTAVY:

• ZÁMECKÝ PARK V ČERVENÉM DVOŘE (2.4. – 29. 9. 2019)

Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře využívaného již od renesance coby oblíbené letovisko význačných českokrumlovských šlechtických rodů. Výstavu autorsky připravil tým odborníků Územního odborného pracoviště a Územní památkové správy Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, z jehož archivu je zapůjčena.

• KAREL HRUBEŠ – RESTAURÁTORSKÉ PRÁCE A VOLNÁ TVORBA (2. 4. – 26. 5. 2019)

Karel Hrubeš se po dobu již třiceti pěti let intenzivně věnuje především restaurování obrazů a polychromovaných plastik, ale také nástěnných interiérových a exteriérových maleb. Jeho autorská malířská tvorba je výrazným a viditelným protipólem jeho restaurátorských postupů, kdy je do nejmenšího detailu a ve všech krocích vázán důsledným respektem k originálu.

PRVOMÁJOVÉ VSTUPNÉ: ZDARMA

► MUZEUM VLTAVÍNŮ (Panská 19)

12.00 - 18.00

PRVOMÁJOVÉ VSTUPNÉ: sleva 50% pro rodiče, děti ZDARMA.

► MUSEUM FOTOATELIÉR SEIDEL

13:00 - 18:00 LÁSKY ČAS U SEIDELŮ

PRVOMÁJOVÉ VSTUPNÉ: 50% sleva na vstupné