Slované, po stopách předků aneb ukázka oživlé historie to je akce, na kterou se můžete vydat v pátek od 15 hodin na Vyhlídku na Vrších ve Velešíně. Doprovodný program je také zajištěn. Tématem odpoledne jsou zvyky a tradice starých Slovanů. Můžete vidět tance, ochutnat potraviny z přírody i medovinu, vyzkoušet si lití kovů, lukostřelbu, rozdělání živého ohně. A dozvědět se něco o dávné historii včelařství. S sebou si vemte karimatku nebo deku, lžíci, hrnek nebo misku. Platidlem budou pouze dobové mince solidus (50 Kč), denár (20 Kč), měďák (10 Kč). Program připravili kmen Otyókwa, Lapkové od Malše, ZUŠ, Společnost přátel Velešína, centrum Molo, skauti a spousta dobrovolníků.

Divadelní představení Love…sorry se koná od 19:00 hodin v kinosále školy v Besednici. Cena vstupenky 100 Kč. Divadelní hru Jaromíra Hrušky uvede Českokrumlovská scéna. Je to chilli komedie o sexu a vztazích online i offline. Vstupenky jsou k vyzvednutí na radnici.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov začíná. Slavnostně ho ve 20 hodin v Zámecké jízdárně zahájí Jan Čenský, který uvede Jiřího Bártu (violoncello), Filharmonii Bohuslava Martinů a dirigenta Leoše Svárovského. Zahájení 29. ročníku MHF Český Krumlov se odehraje v Zámecké jízdárně. Vystoupí violoncellista Jiří Bárta, který patří k nejlepším violoncellistům své generace. V rámci své rozsáhlé koncertní činnosti vystupuje s orchestry, jako jsou Berliner Symphoniker, Royal Philharmonic Orchestra London ad. Je pravidelně zván na prestižní hudební festivaly a na koncerty do významných koncertních sálů celého světa. Jiřího Bártu v Českém Krumlově doprovodí Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Leoše Svárovského, zazní Dvořákův Koncert pro violoncello a orchestr h moll, Op. 104 a v druhé části koncertu pak slavné Musorgského Obrázky z výstavy.

Komorní hudba francouzského baroka zazní na Festivalu barokních umění Český Krumlov 2020 od 19 hodin ve Velkém sále bývalého kláštera klarisek v Českém Krumlově. Vstupné: 450,-. M.Blavet, Fr. Couperin, J.-Ph. Rameau. Účinkují: Hiroko Huemer - barokní příčná flétna, Ensemble L´Entretien des Muses (Vídeň).

Přednáška Pánevní dno pohledem Východu i Západu se koná od 18 hodin v Jóga centru v Kostelní ulici v Českém Krumlově. Přednáší lektorka Alena Stellnerová, akreditovaná lektorka Školy pánevního dna a cvičitelka systému JDŽ od roku 2003.