Láďa Latka Trio a folk rock. Noční koncert na Stezce korunami stromů od 20 do 22 hodin v úterý představí českobudějovického písničkáře Láďu Latku, kterého ke kytaře před dvaceti lety přivedla láska ke kapelám Nirvana, Pixies či R.E.M. Vydal své debutové album Terapie láskou. Po letech rockového působení v kapelách přináší jistý cit pro uvolněnou atmosféru, kdy si vystačí pouze s akustickou kytarou. V současné době vystupuje s houslistou Tomášem Vávrou a cajonistou Pavlem Mapache Maulem. Koncerty jsou v ceně vstupného na Stezku korunami stromů. Stezka je během koncertů otevřena až do 23:00, tobogán je v provozu do 20 hodin. Poslední jízda lanovkou zpět na parkoviště je ve 23.15 hodin.

Přednášku o Kleti a Podkletí si můžete poslechnout v Museu Fotoateliér Seidel a k tomu spatřit snímky fotoateliéru. Přednáška začíná od 18 hodin, vstup 50 Kč. Přednáší Petr Hudičák.

Pro mnohé obyvatele Českokrumlovska je Kleť magickou horou, kterou prostě musí mít na dosah, na dohled, aby se cítili „doma“. Také ve Fotoateliéru Seidel bylo tradicí, že zaměstnanci chodili na společné výlety z Krumlova na vrchol Kleti. Cestu znali i všichni synové Josefa Seidela ve všech ročních obdobích, čekali zde na dokonalý obraz Alp, který zvěčnili svým fotoaparátem. Vzniklo mnoho krásných snímků nejen alpských panoramat, ale i záběry z Blanského lesa a okolí.

Sedm žen na krku, mírně erotickou divadelní frašku ze života malíře aktů v podání divadelního spolku J. K. Tyla můžete vidět v Černé v Pošumaví. Začne od 20.30 hodin v areálu letního kina.

Fotoklub Český Krumlov zve do Fotogalerie v Městském divadle Český Krumlov na vernisáž již 141. výstavy. Představí fotografie spřáteleného Fotoklubu Český Krumlov za rok 2018/2019. Tentokráte se trochu netradičně stanete součástí našeho týmu i při instalaci.

Prázdninový čas jsme se rozhodli odlehčit neformálním setkáním při instalaci a současné vernisáži fotografií našich členů za minulý rok.

Instalace a vernisáž výstavy startuje v úterý 9. července od 18.00 hodin. Fotogalerie je otevřena denně 11–22 hodin. Výstava potrvá do 2. září.