Koncert violoncellisty Petra Šporcla si mohou vychutnat příznivci této hudby v úterý 30. července ve Velešíně. Kromě Petra Šporcla na koncertě vystoupí také účastníci Velešínského muzicírování. Klavírní doprovod zajistí Eva Mezerová. Koncert začíná v úterý v 18 hodin ve Výstavní galerii Jakub. Vstupné je 50 Kč.

Ondřej Smeykal, český profesionální hráč na didgeridoo, je v úterý 30.7. host nočního koncertu na Stezce korunami stromů od 20 do 22 hodin. Český výtvarník a muzikant, profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo a elektrodidgeridoo v současnosti pořádá také workshopy, přednášky a koncerty po celém světě. Takovéto pozitivní vibrace na Stezce nikdy jindy nezažijete. Koncert je v ceně vstupného na Stezku, která je v den koncertu otevřena až do 23 hodin.

Rebelská střední v Berlíně. To je název filmu, při jehož zhlédnutí můžete strávit úterní pohodový večer v letním kině v klášterní zahradě v Českém Krumlově. Film pojednává o tom, že na této škole není žádná ředitelka a nerozdávají se tam žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním chodu školy. Německo 2016. V úterý od 21.30 hodin.

Mezinárodní hudební festival v úterý nabídne Epoque Quartet a Marek Novotný Jazz Trio. Crossover – fúze jazzu, klasiky, folklóru, šansonu a latinskoamerických rytmů. Koncert začíná v Maškarním sále krumlovského zámku od 19.30 hodin.

Ve středu 31.7. na stejném místě zazní Večer s J. S. Bachem – vzácné Guarneriho housle v rukou Mistra. Od 19.30 hodin.