Holinkiáda 2019 ovládne v sobotu od 10 do 13 hodin Kemp Pod hrází ve Vyšším Brodě. Rodiny čekají sportovní disciplíny v netradičním stylu. Holinky s sebou!

Pohádková šou stáje Pohoda bude v sobotu ve Starých Dobrkovicích od 9.30 do 14 h. Vydejte se na pohádkovou stezku. Odměnou je jízda na koni. Uvidíte jezdeckou šou s Machem a Šebestovou, Bobem a Bobkem, lovcem Pampalinim a dalšími. Open-air představení Vodnická škola hudebně-divadelní skupiny Rybníkáři. Občerstvení s nápoji a lahůdkami zajištěno. Podpořte atmosféru a přijďte v kostýmech.

V rámci víkendu otevřených zahrad bude v sobotu v klášterní zahradě v Č. Krumlově pořádně živo. Po celý den se můžete podílet na přípravě hmyzího hotelu, který bude otevřen v 17 h. Komentované prohlídky se zahradníkem Jiřím Olšanem začínají v 10.30 a 11.30 hodin. Ve 14 hodin začne ve Velkém sále přednáška s Radmilou Malinovskou o bylinkách. Součástí bude návštěva zahrady.

A ve 21 hodin začne letní kino v klášterní zahradě, které promítne Cestu do pravěku. Letní kino bude mít v zahradě premiéru. Přineste si deky a piknikové koše s sebou!

(I)Kosí slavnost – 4. ročník dětského benefičního odpoledne, tentokrát i s divadlem Víti Marčíka ml. se koná v sobotu v Českém Krumlově. V pivovarské zahradě čeká děti spousta her a soutěží. Malování na obličej, skákací hrady, zvířátka z balonků a mnoho dalšího. V Pivovarských zahradách ČK od 14 do 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

Víkend otevřených zahrad má i klášter ve Zlaté Koruně. Speciální komentované prohlídky exteriérů kláštera jsou v sobotu a neděli ve 14.30 hodin. I za mírného deště.

Dětský den v Kájově v podobě setkání s pohádkovými bytostmi začne v sobotu od 14 h u Urbánků. Po procházce pohádkovým lesem si mohou děti na fotbalovém hřišti zasoutěžit s klauny. V 17.30 hodin vystoupí taneční skupina. Po celou dobu diskotéka pro děti i dospělé. Bude i skákací hrad a malování na obličej.

Den řemesel a plackobraní se koná v sobotu v Kantůrkovci ve Velešíně od 10 h. Uvidíte tesaře, kováře, pekaře, plackařky, přadlenky a další. K dispozici bude trh a ochutnáte pečivo z Kantůrkovské pece. Hrají Marnotratníci.

20. Frymburské slavnosti jsou po celý den ve Frymburku. V sobotu začne program od 11 hodin ve Farní zahradě. Na programu jsou:

11:00 Kašpaři – kejkle nejen s balónky

13:00 Divadlo na větvi - pohádka Kouzla skřítků

15:00 Kašpaři – obří bubliny a kejkle

16:00 Zavření zahrady

Další zábavu nabízí pivní stan na náměstí:

13:00 - 15:30 Babouci

16:00 - 18:30 Musikverein Vorderweissenbach

19:00 - 20:30 Václav Neckář

21:00 - 22:30 Satisfucktion

23:00 - 02:00 Variant

Hrátky pro děti začnou v sobotu od 10 h v Kaplici na kynologickém cvičáku. Děti dostanou za úkoly odměny. Na závěr bude ukázka kynologie a zadržení pachatele. Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné.

Rocková legenda Michal Prokop hraje v sobotu od 18 hodin s Lubošem Andrštem a Honzou Hrubým v Krasetíně u Kuchařů.

Vítěz Superstar 2005 a držitel ceny Anděl Vlasta Horváth je v sobotu čestným hostem na koncertě klávesové a klavírní třídy Petr Bieblové na pláži na Windy Pointu v Černé v Pošumaví, který začíná v sobotu v 17.30. Vystoupí také smyčcové S-Trio z Rakouska. Vstupné 100 korun.

Soutěž požárního útoku – Soutěž hasičských družstev se odehraje v sobotu v Horní Plané. Celou akci zahájí děti z Drhas. Prezence od 12 hodin, startovné 200 Kč.

Dětských den Z pohádky do pohádky se uskuteční 8. června od 14.45 hodin na návsi v Horním Dvořišti na parketu. Skákací hrad bude připraven už ve 14 hodin. Budou soutěže, divadlo, hudební představení, občerstvení a večerní překvapení.

Jarní adventure minigolf Open 2019 pořádají v sobotu Sportovně kulturní komise a TJ Dolní Třebonín v Lipně nad Vltavou. Sraz na místě ve 13.30 hodin. Začátek ve 14 hodin. Ukončení soutěže a vyhodnocení v 16 hodin. Turnaj je součástí celoroční soutěže Třebonínská klání dvojic, která se skládá ze šesti disciplín. Jedno družstvo tvoří jeden muž a jedna žena.

Slavnostní otevření autobusového nádraží začne v neděli v 16 hodin v Českém Krumlově. Bude i zábavní odpoledne k příležitosti dokončení dopravního terminálu. Těšit se můžete na krumlovské kapely Chlapi v sobě a Milhaus Band, ukázky elektromobility, skákací hrad a herní arénu pro děti, dobré jídlo a pití. Od 16 hodin.

Tradiční pohádkový les startuje v sobotu 8.6. v Loučovicích od 12:30 u kapličky za "Rybákem" a od 14:00 v parku.