Výroba rámečků na obrázky z dřívek od nanuků je v neděli u Stezky korunami stromů od 14 do 16 hodin. Maskot lišák Fox nachystal svou tvořivou dílnu. Lišákova dílna je umístěna na prostranství přímo pod věží Stezky korunami stromů. V průběhu animace je na Stezce připraven také speciální kvíz. Děti budou nacházet indicie ukryté po cestě do korun stromů, ze kterých složí výsledné heslo. Na oplátku za něj získají Foxíky do svého Foxpasu.

Setkání přátel kostela v Klení se koná v neděli od 15 hodin. V hudebním programu vystoupí manželé Voráčkovi s doprovodem Karla Ochozky, vokální skupina Calypte a Alena Máčová za doprovodu Lea Schwarze. Pořádá Spolek pro záchranu budovy kostela v Klení.

10. ročník hasičské soutěže Memoriál Jiřího Sládka pořádá v sobotu SDH Benešov nad Černou od 13 hodin na hasičském hřišti. Bude to soutěž mužů a žen ve sranda štafetě a požárním útoku. Útok dle pravidel VC Český Krumlov. Občerstvení k dispozici.

Michal na hraní je název pořadu Michala Nesvadby, který v neděli od 15 hodin zavítá do Hořice na Šumavě. Děti si v Hořicích užijí tu nejlepší možnou hračku – Michala Nesvadbu. V neděli 11. srpna zaplní zastřešený amfiteátr v Hořicích na Šumavě děti z širokého okolí. Herec tentokrát přijede s pořadem nazvaným Michal na hraní. Jak název napovídá, známý dětský bavič se stane hračkou. A to ne ledajakou! Stane se hračkou, která si bude sama vybírat, kdo si s ní bude hrát. Není divu, že Michal na hraní je jedním z nejoblíbenějších pořadů Michala Nesvadby. Děti jsou do vystoupení naplno zapojovány, takže domů odcházející s maximálním zážitkem a také nápady, které rozvíjí fantazii. Vstupné na místě bude 150 korun.

Oslavy deseti let spolku rodáků Bucherser heimat verein se budou konat v neděli v Pohoří na Šumavě. V 10 hodin bude mše svatá v kostele doprovázená Velešínským chrámových sborem, pak projevy hostů a po obědě od 13 hodin bude hrát Jihočeská dechovka. Následuje ochutnávka vína a výstava skleněných obrazů.

Poutní mše ve Svatém Kameni se uskuteční v neděli od 11 hodin za účasti emeritního biskupa z Lince Max. Aicherna.