Šachový turnaj Frymburský pindík, pro místní i přespolní, začíná v 9 h ráno v hospodě Na Rynku na frymburském náměstí.

V sobotu je pro všechny zájemce otevřené Gymnázium, Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště v Kaplici. Od 9 do 12 hodin si můžete prohlédnout školu v Linecké ulici a učiliště v ulici Pohorské. Dozvíte se tam vše, co vás zajímá. Seznámíte se s obory škol, podíváte se, jak učitelé se žáky pracují. Popovídat si můžete s učiteli i samotnými žáky.

Komorní hrnčířský jarmark na krumlovském Klášterním dvoře se koná od 10 do 18 hodin. Hrnčíř Karel Dvořák pro vás se svými přáteli připravil jarmark, bude i ukázka alternativního výpalu keramiky plynovým plamenem přímo před zraky návštěvníků.

Kaplické dny s řemesly a jarmarkem se konají v sále Slovanského domu v sobotu od 9 do 16 hodin. Srdečně vás všechny zveme, přijďte se podívat a nasát vánoční atmosféru, nakoupit malé vánoční dárečky.

Zámecká slavnost vína vypukne ve 14 hodin v Jízdárně v Českém Krumlově. Degustační a prodejní přehlídka vín potrvá do 22 hodin, vstupné je 200 korun (včetně upomínkové sklenky). Těšit se můžete na vína známých i méně známých vinařů. Z těch tradičních přislíbili účast vinařství Volařík, Vinselekt Michlovský či Jindřich Kadrnka. Nově se objeví např. Víno Markuzzi, Lobkowiczské zámecké vinařství Roudnice nad Labem či malovinařství Pavel Bulín z Malých Žernosek. Ze zahraničních vín budete moci ochutnat vína z Rakouska, Německa, Itálie, Maďarska, Španělska, Francie, Slovinska, Černé hory a Mexika

V letošním roce připravili navíc organizátoři překvapení v podobě ochutnávky prvního vína z panenské sklizně, která proběhla v loňském roce na vinici v klášterní zahradě na Tramínu. První vzorky českokrumlovského Solarisu budete moci ochutnat v 16:00 hod. přímo v sále Zámecké jízdárny.

V průběhu Zámecké slavnosti vína budete moci zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu. K dispozici bude opět bohaté studené i teplé občerstvení. Zájemci si budou rovněž moci vyzkoušet sabrage se zástupcem vinařství Proqin.

Světáci. Muzikál, který do velešínského kina přivádí společnost Háta, začíná v 19 hodin. Režíroval ho Lumír Olšovský a osoby a obsazení jsou překvapení, které se dozvíte na místě. Vstupné je 400 korun.

Bára Basiková a Prague Lecian Strings vystoupí od 19 hodin v krumlovské synagoze v rámci Krumlovských podzimních recitálů.

Rožmitálská bulka se koná v sobotu v hostinci U Růže v Rožmitálu na Šumavě. Devátý ročník vypukne ve 13 hodin, od 12 h je prezentace účastníků. Hraje se podle turnajových pravidel, startovné je 150 Kč a je v něm i jídlo. Vítěz získá putovní pohár a divočáka. Ceny ale čekají i na další úspěšné hráče.

Obecní den pořádá v sobotu obec Zubčice. Přijďte se pobavit do sálu kulturního domu od 14 hodin. Na programu je muzika v podání ZUŠ Kaplice – dechový orchestr, od 14.30 hodin vystoupí Základní škola Zubčice a od 15 hodin bude hrát Malá Kapela Pavla Havlíka.