Hořící srdce – květinová aranžmá je název výstavy od soboty do 18. srpna v klášteře Zlatá Koruna na prohlídkové trase. Květinová výstava je věnovaná zakladateli cisterciáckého řádu sv. Bernardovi. Prohlídka je možná pouze s průvodcem. Otevřeno denně od 9 do 16.30 hodin. Vstupné 110 Kč.

Komentovaná výprava výstavy Křížová cesta na sv. Hostýně – II. Originál, kterou ocenila česká biskupská konference, se koná v sobotu od 17 hodin v kapli na Křížové hoře v Českém Krumlově.

Poutní mše svatá se koná po padesáti letech v kostele sv. Vavřince ke svátku sv. Vavřince v Klení od 14.30 hodin.

28. Mezinárodní hudební festival Český Krumlov se dnes od 20.30 hodin loučí Závěrečným galakoncertem: To nejlepší ze světové opery. V Pivovarské zahradě zapějí sólisté Adriana Kučerová (soprán), Štěpánka Pučálková (mezzosoprán), Richard Troxell (tenor), Boris Prýgl (basbaryton). Doprovodí je PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského.

Komentovaná výprava výstavou Křížová cesta na sv. Hostýně – II. Originál, kterou ocenila česká biskupská konference, se koná v sobotu od 17 hodin v kapli na Křížové hoře v Českém Krumlově.

Rock na plovárně. Na velešínské plovárně Na Skalce v sobotu od 17 hodin zahrají Alike, Parní Wanna, Dětský pokojíček, Boss People a Fontanela. Plovárna bude znít muzikou až do půlnoci.

Balada pro banditu ožije v sobotu od 20 hodin na hradě Pořešín u Kaplice. Uvidíte příběh Nikoly Šuhaje loupežníka a krásné Eržiky v koncertním podání Jihočeské filharmonie a brněnského Divadla Husa na provázku.