Bude projíždět několik oblastí, a to Prachaticko, Strakonicko, Českobudějovicko a Českokrumlovsko, aby se na Šumavě opět dostal na Prachaticko.

Bude projíždět zajímavou krajinou, ať už z historického nebo přírodovědného hlediska. Ve vlaku bude mnoho spisovatelů románů, literatury faktu, básníků, pohádkářů, povídkářů a podobně nejen z jižních Čech.

Historický Literární vlak Ecce Libis 2017 pojede pro velký zájem v minulosti letos z Prachatic přes Bavorov, Vodňany, Číčenice, Zliv, České Budějovice, Křemži, Český Krumlov, Hořice na Šumavě, Černou v Pošumaví, Horní Planou, Stožec až do Nového Údolí. Část trasy povede i podél celé Lipenské nádrže a místy na Šumavě, kam se jen tak někdo nedostane.

Z dlouhého výčtu přihlášených v něm bude cestovat: Michal Viewegh, Ivo Šmoldas, Jan Bauer, záhadolog Otomar Dvořák, Hynek Klimek, Milan Oulehla, Jarmila Mandžuková, David Jan Žák, Jan Cempírek, Hanka Hosnedlová, František Niedl a jiní. V Novém údolí bude mít koncert Pavlína Jíšová, ale ve vlaku i na konečné vlaku budou hrát další hudební kapely, připojen bude i dětský vagon, barový vagon apod.

V Novém Údolí pak bude i další program, čtení autorů, rozhovory a muzika. Děti budou v samostatném vagonu s ilustrátorkou a kreslířkou dětských knih Zdeňkou Študlarovou.

Tomáš Červený z Jihočeského klubu Obce spisovatelů