Prezident festivalu Jaromír Boháč akci pořádá navzdory koronavirovým nesnázím. Přesunula se z léta. „Naše největší přání bylo festival zachovat a nepřerušit tak osmadvacetiletou tradici. Řekli jsem si, že nečekanou tíživou situaci zvládneme,“ nechal se slyšet Jaromír Boháč. Konání festivalu má podpořit i město a českou hudební scénu. Nasmlouvaní zahraniční umělci kvůli situaci ve světě nepřijedou a budou na programu příště, zato uslyší posluchači českou hudební „špičku“.

Kvůli očekávanému podzimnímu počasí se koncerty budou konat až na výjimku uvnitř. Hlavní scénou se stane Zámecká jízdárna.

Tam také v pátek festival začíná. Ve 20 h na Slavnostním zahajovacím koncertě zahraje na violoncello Jiří Bárta v doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů. Dirigovat bude Leoš Svárovský. Na programu bude Koncert pro violoncello a orchestr Antonína Dvořáka, po přestávce přijdou na řadu Musorgského Obrázky z výstavy. Večerem provází Jan Čenský.

Všichni doufají, že přéjezd Amfory do Dolního Dvořiště nic nezkazí.
Karanténa v Dvořišti a Křemži končí, Amfora snad bude

V sobotu se opět podíváte do Zámecké jízdárny. Na Operním galakoncertě zazpívá tenor Pavel Černoch. Zahraje Severočeská filharmonie Teplice. Taktovky se chopí dirigent Jaroslav Kyzlink. Uslyšíte Bizeta, Verdiho, Dvořáka, Pucciniho a další.

Podle mluvčí festivalu Lucie Herberové se nová opatření týkající se akcí se stojícími lidmi koncertů nedotkne, všichni účastníci budou sedět. (kam)