Koncert se konal ve zcela zaplněném hledišti, které se při podobných příležitostech v Pivovarských zahradách staví. Mezi význačné hosty je možné počítat například bývalého prezidenta České republiky Václava Havla nebo současného premiéra Jana Fischera.

Renée Fleming patří v současnosti k největším sopranistkám světových operních a koncertních scén. Letos se také stala hlavní tváří Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Velké ovace sklidila během koncertu hlavně česky zpívanou árií Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém.

Flemingovou doprovázel Symfonický orchestr Českého rozhlasu řízený americkým dirigentem Johnem Keenanem z Metropolitní opery v New Yorku.

„Renée Fleming si získala respekt odborníků a přízeň publika po celém světě. Mnozí z nich tvrdí, že ji obdivují proto, že zpívá hlavně srdcem a duší. Ona sama byla kdysi přesvědčená, že se nikdy nestane divou,“ uvedla mluvčí festivalu Veronika Dušková.

Renée Fleming pochází z pensylvánské Indiany, z Rochestru. Její rodiče byli pěvečtí pedagogové. Své čtyři děti vedli k hudbě. Renée podle svého otce zpívala dříve, než mluvila.

Studovala na Newyorské univerzitě, Eastmanově hudební škole a na Juilliardově hudební škole v New Yorku. První zkušenosti se zpíváním na veřejnosti získávala během stipendijního studia v německé Potsdami, kde o víkendech účinkovala s jazzovým triem v místním hudebním klubu. To jí pomohlo, jak sama řekla, naučit se vystupovat na veřejnosti.

Profesionální debut přišel v roce 1988 v Hustonu,ve Figarově svatbě. Po té získala angažmá v Německu a v roce 1989 vyhrála cenu Richard Tucker Foundation a debutovala jak v New York City Opera, tak i v londýnské Covent Garden. Hvězdou Metropolitní opery v New Yorku je od roku 1991. V současné době vystupuje Renée Fleming kromě MET ve věhlasných operních domech zejména v USA a v Evropě.

Kromě práce na jevišti a v nahrávacích studiích se Renée Fleming od roku 2001 věnuje propagaci hodinek Rolex v reklamě v tisku. Mistr šéfkuchař Daniel Boulud vytvořil na její počest dezert s názvem „La Diva Renée“ (1999) a stala se inspirací pro „kosatec Renée Fleming“ (2004), který z porcelánu vyrobila firma Boehm. Poté, co se v roce 2001 objevila na Blackwellově seznamu nejlépe oblékaných osobností.