"Náš národní večer se musí, bohužel, obejít bez zpěváka Ondřeje Rumla," upozornila před koncertem mluvčí festivalu Lucie Herberová.

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu měl motto „Český Krumlov s českými umělci“. "Festivalem jsem chtěli podpořit i město Český Krumlov a českou hudební scénu," řekl prezident festivalu Jaromír Boháč. "Líbí se nám spojení Český Krumlov s českými umělci a přizpůsobili jsme tomu celý program.“

Vystoupení účinkujících na pátečním Českém večeru patřilo k novinkám festivalu. Na pódiu v Zámecké jízdárně se tak poprve setkaly dvě ikony české populární hudby Ondřej G. Brzobohatý a Marek Ztracený. V podání zpěváků se sálem nesly největší české hity od dob R. A. Dvorského až po současnou hudbu. Ale ne v podobě, jakou znáte. Zpěváci si za doprovodu jazzového a swingového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou Vlada Valoviče připravili netradiční aranže českých hudebních klasik.

Nedílnou součástí festivalových národních večerů jsou již tradičně gastronomické speciality pro všechny návštěvníky. Tentokrát si návštěvníci pochutnali na výběru toho nejlepšího z české kuchyně. Český večer završila after party.