Krumlovská Prima sezóna zapustila ve městě hluboké kořeny. V pátek hostilo Městské divadlo už třetí ročník této přehlídky.

„Jedná se o regionální přehlídku studentské tvořivosti, konkrétně v soutěžních oborech prózy, poezie, fotografie, kresby a malby,“ naznačil v pátek Stanislav Koten z českokrumlovského Domu dětí a mládeže.

Společně s tím se mohli diváci pokochat několika divadelními kusy postupové přehlídky studentského divadla Mladá scéna 2010. Obě soutěže jsou celostátní a nejlepší adepti pak postupují do krajských i celostátních kol do Náchoda nebo Ústí nad Orlicí.

O divadlo se v Českém Krumlově postaraly tři soubory, Studio D + T z Českých Budějovic, Žádný hwjezdy z Veselí nad Lužnicí a českobudějovický Lannovka.

Zvláště těžký text si připravily Žádný hwjezdy. Soubor středoškoláků totiž dokázal nastudovat Shakespearovo Zkrocení zlé ženy.

„Nás to baví,“ odpověděla Petra Dvořáková na dotaz, proč vlastně hraje divadlo a k ní se i souhlasným sborem přidali další herci Hwjezd, jinak také studenti střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí.

„Shakespear má osobitý styl vtipu a humoru,“ dodala Nikola Papežová. Nemálo z těchto studentů se opravdu hlásilo k typickému anglickému humoru nádherně pojatému například v současných seriálech Jistě, pane ministře nebo Červený trpaslík.

Podle režišérky a zároveň jejich učitelky Jany Šaškové je něco takového jen dobře. „Jsou spolehliví, na zkoušky vždycky přijdou,“ ohodnotila své svěřence.

Do konce letošního roku chtějí Žádný hwjezdy nazkoušet i českou klasiku humoru, čeká je totiž Limonádový Joe. Ovšem ke smůle českokrumlovského publika se do města s touto hrou ale zatím nechystají.

Určitou smůlu má Český Krumlov i v tom, že podobný čistě studentský ansámbl, který by město reprezentoval, tady zatím chybí.