Kupecká osada Krumbenowe aneb veletrh pravěké a středověké kultury se koná také celou neděli v Pivovarské zahradě v českém Krumlově.

Kulturní naučně-zábavný program pro nejširší veřejnost připomene klíčovou historickou roli regionu jako významné křižovatky obchodních cest v pravěku a středověku. Kupecká osada Krumbenowe, veletrh pravěké a středověké kultury, je ojedinělá historicky průřezová akce, zaměřená na prezentaci a popularizaci archeologie. V podobě symbolického tržiště názorně seznamuje návštěvníka s technologickým vývojem lidstva od doby kamenné po středověk, to vše na základě archeologických pramenů a formou experimentální archeologie. Program je založen na interaktivní prezentaci a rekonstrukci řemesel, výrobních procesů či životního stylu a jeho součástí jsou také přednášky s ukázkami, vystoupení s pravěkou hudbou i tancem, "Muzeum v zahradě" nebo „Stezka pravěkého kupce“ určená nejen dětem. Zkrátka na své si přijde každý. Akce se koná každoročně v září, je bezbariérová, přístupná zdarma a určená všem věkovým skupinám.

Program pořádá Regionální muzeum v Českém Krumlově. Akce se koná za podpory města Český Krumlov.

V Museu Fotoateliér Seidel mají návštěvníci během Dnů evropského dědictví padesátiprocentní slevu na vstupném. Otevřeno je 09:00 - 12:00 a 13:00 - 18:00 hodin.

Křížová hora a zejména kaple na jejím vršku je otevřena i v neděli od 13:00 – 17:00 hodin. V rámci Dnů evropského dědictví je mimořádně zpřístupněn sklep pod poustevnou. 10. 9., 16. 9. a 28. 9. bude mimořádně bude vystaven odlitek hlavy Krumlovské madony - zapůjčeno ze soukromé sbírky.

8. zahrádkářskou výstavu Babiččina zahrádka pořádá ZO ČZS Křemže v přízemí radnice 9. – 15. 9. Slavnostní zahájení bylo v sobotu 9 hodin. Výstava je otevřena v sobotu a neděli od 9 do 15 hodin. V pondělí a úterý od 8 do 12 a od 14 do 17 hodin. Středa, čtvrtek, pátek od 14 do 17 hodin.

Čtyři mordy stačí drahoušku je představení seskupení Proradost v neděli 20:00 – 21:30 a 23:00 – 24:00 na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Vstupné 50 Kč; Přijďte na další pokus českokrumlovských hrajících neherců o netradiční zvládnutí české klasiky. Tentokrát se od klasických pohádkových motivů přenášíme do žhavé současnosti, plné gangsterů a mrtvol, a to v žánru crazy komedie a parodie. Ve hře je totiž fek na milión dolarů a v městečku Krumltownu se začínají dít zatraceně drsné věci. Představení od 20 hodin je však vyprodáno.

Prohlídka po měšťanských domech v Českém Krumlově se uskuteční v neděli v rámci Dnů evropského dědictví. V neděli seznámí zájemce majitelé tří historických měšťanských domů v centru města s procesem stavební obnovy a druhotným vkládáním historických prvků.
10:00 – Kájovská 66 (Hospoda Na louži), Vlastimil Votřel;
11:00 – Dlouhá 92 (Muzeum stavebních řemesel), Jiří Bloch;
13:30 – Dlouhá 30 (R. galerie), Zbyněk Dočkal.

Dětský cyklovýlet se koná v neděli po okolí Dolního Třebonína po nenáročné trase dlouhé 15 kilometrů. Sraz je ve 13 hodin u základní školy. S sebou: vybavené kolo, peníze na občerstvení, pohodovou náladu.

Každý se účastní na vlastní nebezpečí, za děti odpovídají po celou dobu cyklovýletu jejich zákonní zástupci. Helma do 18 let povinná!