KDY: Pondělí od 18 h
KDE: Fotoateliér Seidel
ZA KOLIK: 50/30 Kč

Poznejte Třístoličník, Volarsko a krajinu Zlaté stezky v překladech Helmuta Wagnera, na snímcích Josefa Seidela a v dalších vyobrazeních.

Helmut Wagner pochází se staré krumlovské rodiny, která po jistý čas bydlela i v domě, kde kdysi sídlil Fotoateliér Seidel. Jeho velkou zálibou jsou překlady původní německé literatury, která je věnována oblíbeným místům na Šumavě (Třístoličník, Volarsko, Zlatá stezka…), ale i samotnému Krumlovu a jeho okolí (Krumlovská madona, Modrý obrázek, Krumlovská vlastivěda…). Návštěvníkům představí jednotlivé knižní tituly věnované těmto místům, stejně jako překlady, které dosud na svého vydavatele čekají. Bude rovněž sdílet své vzpomínky na starý Krumlov, na Františka Seidela, secesní ateliér se zahradou a na doby, kdy fotografie byly sice většinou černobílé, ale svět byl stejně barevný, jako dnes.

Akce proběhne v pondělí 21. 10. 2019 od 18.00 hod v přednáškovém sále Musea Fotoateliér SEIDEL. Vstupné 50,- Kč, snížené 30,- Kč, rezervace míst: www.seidel.cz, info@seidel.cz nebo na tel. 736 503 871.