Na maturitních plesech, firemních večírcích, rautech, svatbách či městských slavnostech vystupuje už několik let Swing Band Agria, který má základnu v Kaplici.

„Agrovanku kdysi založil můj tatínek jako svoji velikou kapelu. Postupně přešel na mládežníky, kterým dal jméno Mladá Agrovanka. Já to pak po něm převzal,“ zavzpomínal kapelník Swing Band Agria Stanislav Trs.

„Bohužel už tady přestávalo být pro dechovku dobré pole, tak jsme se před čtyřmi či pěti lety přejmenovali na Swing Band Agria. A myslím, že máme docela úspěch.“

Repertoár Mladé Agrovanky pod novým názvem zůstal. Jen byl rozšířen i o jiné styly. „Dechovka zůstala zhruba z poloviny, tu druhou pak tvoří taneční muzika. Hrajeme swingové věci, jazzové, oldies, rock´n´roll, latinu či třeba Beatles nebo Abbu. Repertoár je tedy široký,“ řekl Trs.

Ačkoliv je domovinou kapely Kaplice, muzikanti pocházejí ze všech možných koutů jižních Čech. „Máme muzikanty například z Třeboně, Vimperka nebo Dačic. Spolupracuji s konzervatoří, která mi dodává nové hráče. Snažím se, abychom měli opravdu úroveň,“ řekl Trs, který zpívá, hraje na saxofon a klarinet. „Celkově máme pět saxofonů, tři trombóny, tři trumpety, dvě kytary, bicí, klavír a zpěv.“

Swing Band Agria si sice nějaké ty peníze za své hraní vydělá, Stanislav Trs se ale dušuje, že kapela hraje v první řádě z lásky k hudbě. „Děláme to ze srdíčka, pro peníze určitě ne,“ řekl Trs.