Třináct dětí jí nestačí

Linec - Také linecký deník OÖN informoval o tom, že 65letá učitelka angličtiny a ruštiny z Berlína Annegreta R., matka třinácti dětí s pěti otci a sedminásobná babička, čeká po umělém oplodnění v zahraničí čtyřčata. Ženu chce až do porodu a po něm sledovat televize RTL. Informace o čtyřčatech ji prý šokovala, ale na redukci interrupcí některých plodů nikdy nepomyslela, píše list. K početí se údajně rozhodla proto, že si její devítiletá dcera přála sestřičku… Těhotenství zatím probíhá 21 týdnů bez větších komplikací, děti se mají narodit v létě.

Monument plnoletosti.Těžké narozeniny

Sedmička kamarádů postavila Sabrině Thostové z Tachertingu před dům k jejím 18. narozeninám dvoutunovou osmnáctku. Čtrnáct dnů předtím instalovala nadrozměrný „pomník plnoletosti" jiné oslavenkyni, Angelice Kebingerové ze Schnaitsee. Iniciátoři akce teď nabídli svou putovní „osmnáctku", která pořád stojí v Tachertingu, k prodeji, jehož výtěžek by šel ve prospěch jejich hasičské jednotky.

Proti hubeným modelkám

Rakouská ministryně pro ženy Gabriele Heinisch-Hoseková (SPÖ) se opakovaně vyslovila proti extrémně hubeným modelkám a retušovaným reklamním fotografiím. Nyní podle OÖN v kampani pokračuje. Poté, kdy Izrael a Francie zakázaly podvyživeným manekýnkám vystupovat na molech, má obdobná norma vzniknout i v Rakousku. „Pro ministryni je představitelné třeba živnostenské nařízení, které by modelingovým agenturám zakázalo angažování žen a mužů, kteří nedosahují přiměřeného BMI (váha v kilogramech dělená výškou v metrech na druhou). U reklamních snímků by povinně měla být uváděna úprava fotografií modelek počítačovými programy – buď barevnými body podle míry zásahu, nebo sdělením Tento snímek je upraven," píše list.
Hoseková dodává, že 80 až 90 procent rakouských žen a dívek je nespokojeno se svým tělem, přičemž téměř polovina si myslí, že má nadváhu. „Ve skutečnosti je to jenom šest procent," říká ministryně.

Dal Gól měsíce

Vyhrál Gól měsíce.Michael Freudlsperger (16) z Feichtenu v okrese Altötting, postižený down-syndromem, který hraje fotbal za TSV Feichten, vyhrál náročný „předvýběr" kandidátů a v rámci integrační akce kopal o přestávce bundesligového utkání Bayern-M´gladbach 21. března (0:2) tři penalty proti náhradnímu brankáři Bayernu Tomu Starkemu. Dvě s jistotou proměnil. Tu nejhezčí nabídla televize ARD do výběru Gólu měsíce v konkurenci například branky hvězdy Bayernu Davida Alaby, který mimochodem Miichaela vedl za ruku při nástupu týmů k zápasu – a diváci rozhodli pro Michaela! Trofejní medaili předal vítězi moderátor ARD Markus Othmer po zápase Bayern-Frankfurt (3:0) v Allianz-Areně. Blahopřál mu k ní i kapitán Bayernu Philipp Lahm – volba za Gól měsíce podle něho byla skvělým rozhodnutím. Stanice zorganizovala oslavu v jeho domovském Feichtenu, které se zúčastnilo i všech 24 dětí z jeho skupiny nemocných „downem" z Garchingu.

Auta se valí Bavorskem

Počet motorových vozidel v Bavorsku loni lehce stoupl na 9,4 milionu, o 1,8 procenta víc než předloni. Z toho 7,4 milionu bylo osobních aut, přes 860 000 motocyklů, 400 000 nákladních aut a 14 000 autobusů. Obzvlášť výrazně se zvýšil počet aut s alternativním pohonem – o 37,4 procenta na 22 792 aut.