VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

1.9.2017

OBRAZEM: Nad Lipnem v balonu

Lipno nad Vltavou - Turistický spolek Lipenska chystá nultý ročník hromadného balonového létání nad jezerem. To se uskuteční u příležitosti ukončení letní turistické sezóny o víkendu od 15. do 17. září.

31.8.2017

Jak sousedé za frank luxusně pojedli

Linec - S pozoruhodnou historkou přišel deník OÖN.

31.8.2017

Žalman si přehrává svůj život v dokumentu

Nažidla – Měl to být dárek k sedmdesátým narozeninám. Hraný dokument o Žalmanově životě se sice opozdil, přispěje tedy k jiným oslavám. Padesát let působení Pavla Žalmana Lohonky na hudební scéně je také pěkný důvod ke slavení. V příštím roce se máme na co těšit.

31.8.2017

Víc lidí i tržeb. Živitelka zvedla úroveň

České Budějovice - Země živitelka v úterý odpoledne skončila. Pořadatelé před zahájením věštili, že letošní ročník bude zlomový. Z reakcí by se dalo říci, že měli pravdu.

30.8.2017

Když se „musí“ u sousedů...

Pasov - Největší nutkání prý je před varhanním koncertem – každý si ještě rychle potřebuje odskočit, než bude poslouchat největší varhany světa v pasovském dómu.

30.8.2017

Cvičení armád NATO pocítí i lidé v Bechyni

Bechyně - Už od pondělí si mohou někteří obyvatelé Bechyně a blízkého okolí myslet, že přichází bouřka.

30.8.2017

Šumavská letní sezona dohání zimu

Šumava - Muži v červených bundách horské služby dříve spojovaní hlavně se zimou na horách už neodpočívají ani v létě. Na sjezdovkách střídají lyžaře adrenalinoví bikeři a v lesích běžkaře houbaři a cykloturisté. Ti všichni pak volají o pomoc horské záchranáře na čísle 1210.

29.8.2017

Policie hledá každý rok desítky dětí

České Budějovice – Od nedělního odpoledne policisté prověřovali v Budějovicích nákupní centra, nádraží nebo třeba Sokolský ostrov. Pátrali po dvou nezletilých dívkách, které se v úterý konečně vrátily domů.

29.8.2017

Kateřinu a Kristýnu hledali po tři dny

České Budějovice – Od neděle, kdy nezletilé dívky odešly od příbuzných, o sobě nedaly vědět.

29.8.2017

Varhany pro Chyšky staví slavný italský varhanář Giovanni Pradella

Chyšky - Nové varhany pro farní kostel svatého Prokopa v Chyškách, na které přispívají farníci a sponzoři do sbírky, jsou už téměř hotové.

29.8.2017

Zač je v Rakousku mléko

Linec - Více než 11 000 výrobců mléka sdružených v největší mlékárně ve státě Berglandmilch dostane od 1. září za mléko víc.

29.8.2017

Cyklobus z jižních Čech dojezdí. Dopravce končí po deseti letech

Znojmo, České Budějovice – Hranice Jihočeského kraje zastaví od příštího týdne zelenou linku dopravního systému cyklobusů, které dosud vozily příznivce cykloturistiky z Českých Budějovic na Znojemsko a zpět. Důvodem je dvousettisícová dotace, kterou Jihomoravský kraj odmítl vyplatit dopravci, který linku provozuje.

29.8.2017

Bagry už v budějovické Jírovcově ulici zahájily akci

České Budějovice - Stavba nového parkoviště ohlašuje velké změny na Pražském předměstí.

29.8.2017

Na Kabelkáči budou ceny symbolické, výběr veliký

České Budějovice - Za osm dnů 6. září v IGY Centru budou k mání za symbolické ceny kabelky, dětské knížky, bižuterie, šátky a vázanky.

29.8.2017

Když na nás mávají, zamáváme nazpět

České Budějovice - Naběhají asi 20 km za směnu. „Rozhodně neluskat a netahat za rukávy,“ radí číšníci.

29.8.2017

Středa a čtvrtek přinesou třicítky

Jižní Čechy – Léto ještě nekončí. Alespoň podle předpovědi meteorologů.

28.8.2017

Dál pašují štěňata k našim sousedům

Pasov - Výjimečné německé kontroly na A3 u rakouské hranice nechce Evropská komise prodloužit za listopad, píše PNP.

28.8.2017

Vyberte si z tisíců kabelek

Jižní Čechy - Do Kabelkového veletrhu Deníku tradičně přispěli zaměstnanci dm drogerie markt, společnosti, která charitativní projekty podporuje pravidelně. 

28.8.2017

Na most mají zatím málo peněz

Týn nad Vltavou – Několik let se řeší potřeba zvětšení třímetrové podjezdné výšky železného mostu. Po letošním splavnění Vltavy z Českých Budějovic po Orlík představuje jedinou komplikaci bránící průjezdu vyšším lodím. Spodní hrana stopětadvacet let starého mostu, jenž vyrostl na místě významné dřevěné stavby uváděné už v roce 1229, se musí zvednout o 2,25 m. A to je oříšek, neboť jde o technickou památku.

27.8.2017

Někdejší hejtman Jiří Zimola nastupuje na vysokou školu

České Budějovice - Bývalý jihočeský hejtman za ČSSD Jiří Zimola bude od 1. září působit jako vedoucí oddělení vnějších vztahů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích.

27.8.2017

Budějovice zasypaly třícentimetrové kroupy, bouřilo i jinde v kraji

Jižní Čechy – V několika vlnách se přes jižní Čechy v neděli odpoledne přehnaly intenzivní bouřky s přívalovými srážkami a kroupami. Zhruba třícentimetrové kusy ledu padaly hlavně na Českobudějovicku.

27.8.2017

Král hitů je z Bavorského lesa

Pasov - Johannes Weindl z Rechertsriedu v obci Kollnburg (okr. Regen), 15letý zpěvák „s plachým úsměvem“ (PNP) a hráč na knoflíkovou harmoniku, získal titul německého Krále letních hitů 2017.

26.8.2017

Na hranici je nejhezčí nádraží Německa

Pasov – Pohraniční nádraží Bavorská Železná Ruda bylo vyhlášeno německým Nádražím roku. O primát se dělí s nádražím v Lutherově městě Wittenbergu, napsala PNP.

26.8.2017

Pokus o sebevraždu odvrátili vyjednavači

České Budějovice - Rozrušená žena sedí v okně výškového domu a vyhrožuje sebevraždou. Nemocný mladík se zavřel doma, má nůž a hrozí, že by si mohl ublížit. Dva případy, které se staly v tomto týdnu v krajském městě.

26.8.2017

Kde teď rostou? No, přece v lese...

České Budějovice – Snad každý houbař má svá tajná místa, která by možná neprozradil ani na mučidlech.

25.8.2017

OBRAZEM: Druhý den Země živitelky

České Budějovice - Vylepšováky do kuchyně, masožravky, parkur z balíků slámy pro děti a spousta zemědělských strojů.    

25.8.2017

U sousedů ubývají pekaři a řezníci

Pasov - V Bavorsku aktuálně není ve 160 obcích ani pekař, ani řezník. Vlastního řezníka nemá ani osmitisícový Fürstenzell.

25.8.2017

V Budějovicích si brzy vyberete z 18 kinosálů

České Budějovice - Síť multikin CineStar se na podzim rozroste. V modernizovaném IGY na Pražské třídě v Českých Budějovicích se v listopadu divákům otevře nový multiplex. Ten současný v obchodním centru Čtyři Dvory přitom zůstane, provozovat ho bude i nadále řetězec CineStar.

25.8.2017

Nevěřte lžím, potraviny máme kvalitní

České Budějovice – „Starejte se o půdu, o vodu a kupujte české potraviny.“ Hesla, která ve čtvrtek vyšla z úst našich politiků při slavnostním zahájení Země živitelky po státní hymně.

25.8.2017

Obce brzy vyhlásí zóny bez dávek na bydlení. Hrozí řetězová reakce

Už v září se na úředních deskách některých obcí objeví mapy. Pozornost by jim měli věnovat hlavně lidé sociálně slabí. Budou na nich totiž vyznačeny lokality, v nichž noví nájemníci bytů či ubytoven nesmějí pobírat doplatek na bydlení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení