Dva vyděděnci, věčně opilý policajt a muž podezíraný z vraždy své milenky, se tu potkávají v kavárně, debatují a plánují další postup při společném vyšetřování. Kavárnu produkce vytvořila v přízemí kapitanátu, kde je infopoint. U natáčení se pohyboval vedoucí provozního střediska Povodí Vltavy Martin Kaiser. „Kavárna vznikla tak, že ji filmaři vybavili nábytkem a dekoracemi," řekl Martin Kaiser. Podruhé se místo v sérii objevuje, když hlavní hrdina přijíždí v autě a čeká u zdviženého mostu. Cítí velkou tíseň a stěžuje si, že ho pronásleduje černé auto.

Čekání u padacího mostu. V prvním autě přijel Nestor Bukowsky.Martin Kaiser pro potřeby děje ovládal přístavní zařízení: most, závoru, světelnou signalizaci,. „Dbali jsme pokynů režiséra. Scéna s kavárnou byla natočena za dvě hodiny, na scénu s mostem padl celý den." Martina Kaisera neudivuje, že si štáb českovrbenský přístav vybral. „Objekt je raritní, chápu, proč se jim líbil," míní vedoucí provozu. Přístav je v epizodách dobře k poznání. Filmaři jen překryli příjezdovou ceduli České Vrbné jiným názvem. Děj se totiž jinak odehrává na severu Čech kolem Děčína a Roudnice.

Kapitanát projektoval českobudějovický Ateliér 8000 Martina Krupauera. O využití stavby v seriálu společnost píše na svém webu. „O tom, že se kapitanát v seriálu Cirkus Bukowsky objeví, jsme předem nevěděli. V každém případě nás to potěšilo, ale není to poprvé, co se naše stavby objevily v seriálu či v reklamě. Například v seriálu se objevila stavba Zlatý Anděl, Stará Celnice a v reklamě BB Centrum budova A ve spotu s Petrem Čechem," uvedl Martin Krupauer. Jeho také nepřekvapilo, že si produkce kapitanát vybrala. „Jedná o nevšední stavbu na zajímavém místě," dodal architekt.

Cirkus Bukowsky (2013)DĚJ: TV série vypráví příběh Nestora Bukowského zmítaného nepřízní osudu a intrik. Nestor má problém, sebevražda jeho milenky se začne jevit jako vražda. Hrdina přichází o práci, manželku i domov a navíc po něm jde zarputilý kriminalista Kuneš (Hynek Čermák), který musí bojovat se svými vnitřními démony a nastoupit na protialkoholní léčbu. Jinak mu hrozí vyhazov z práce. Přes počáteční antipatie je jisté, že dotyční musí spojit síly a pustit se do pátrání na vlastní pěst.
Režie, námět a scénář: Jan Pachl (6 dílů)
Spoluautor scénáře: Josef Viewegh
Hudba: Tadeáš Věrčák
Hrají: Pavel Řezníček (Nestor Bukowsky), Hynek Čermák (kriminalista Kuneš), Marika Šoposká (Vesna, Lukova dcera), Jaromír Hanzlík (Tichý), Michal Dlouhý (poručík Bartáček), Predrag Bjelac (Luka Coltello), Vanda Hybnerová (Andrea), Jan Vlasák (major Srnka) aj.