V zemi byla blokována řada silnic a železničních tratí, popadané stromy strhly na řadě míst elektrické vedení, vichr shodil četné střechy a budovy musely být provizorně zakryty. Mezi nejpostiženější patřily okresy Rohrbach, Urfahr venkov, Freistadt. Větrný poryv strhl v noci celou střechu obytného domu v Bad Ischlu a část z ní odhodil na střechu sousedící dílny.
Na Feuerkogelu (1618 m) měl vítr 160,6 km/h, více než 100 km/h zaznamenalo 39 meteorologických stanic.
Trvale byli v permanenci také záchranáři v Dolním Bavorsku. Během úterka směřovalo na policii téměř 1000 tísňových volání. 434 poplachů bylo v souvislosti s vichřicí. Mezi 8. a 22. hodinou se stalo v regionu 107 dopravních nehod, při nichž bylo lehce zraněno jedenáct lidí.
Vítr odfoukl i tento kamion.U Neumarktu v Horní Falci vítr obrátil na A3 kamion na snímku. Německé dráhy (DB) v Bavorsku zcela zastavily dálkové trati, ke značnému omezení došlo i v regionálním provozu. Preventivně se uzavřely zoologické zahrady v Mnichově a v Augsburgu. Vítr v Mnichově odtrhl od pětipatrové budovy lešení a do mezery propadl 22letý zedník.
V Německu, Rakousku a Švýcarsku zahynulo přinejmenším deset lidí. V okrese Bad Tölz-Wolfratshausen spadly na auto 39leté řidičky dva stromy a žena v troskách zahynula. V Sasku zemřel muž pod troskami zdi, která se zřítila pod náporem větru. V Bavorsku měl řidič na A95 smrtelnou nehodu zřejmě kvůli kroupám.