Podchod u českobudějovického multikina pod ulicí Milady Horákové na sídlišti Máj dostal novou unikátní podobu. Procházející se náhle ocitnou pod mořskou hladinou, mohou pozorovat kosatku, delfína či velrybu, objevit starý zapomenutý vrak lodi a třeba se i poměřit se žralokem a jeho zuby.

Je to zajímavá cesta, jak se odlišit a zároveň přilákat nové návštěvníky. Originalitě se meze nekladou, stačí jen mít na radnici hlavy otevřené a nebát se podobných výzev. Takové projekty by měly mít zelenou i v jiných městech a obcích.

Street art na sídlišti Máj.
Na Máji uvidíte delfína i potopený vrak lodi

Viděli jste už podchod u nádraží v Budějovicích? V Táboře na sídlišti Nad Lužnicí ze stěny výměníku kouká Jan Žižka v nadživotní velikosti, v Plané nad Lužnicí ozdobili železniční podchod studenti základní umělecké školy s akademickým malířem Teodorem Buzu.

Studenti z Rakouska a žáci ze Základní umělecké školy v Táboře proměnili obyčejný železniční podchod v Plané nad Lužnicí v umělecké dílo.
Podchod se proměnil v přehlídku graffiti

Ve Veselí nad Lužnicí město vypsalo výzvu na návrh podoby plochy u přestupního terminálu. Jen tak dál, ať je svět kolem nás veselejší, pozitivnější a krásnější nejen pro děti, ale i pro všechny dospělé.

Andělská křídla namaloval Erko na parkovišti u garáží nákupního centra IGY 2.
Erko zdobí stěny i lidskou kůži