V areálu letiště bylo k vidění téměř šest stovek rychlých i luxusních automobilů a nejrůznější tuningové úpravy. Mezi vystavenými vozy se objevily také rarity.

Brány letiště se otevřely v pátek v 17 hodin. Program se nesl v duchu příjezdu účastníků a závodníků, kteří si mohli vyzkoušet volné sprinty do setmění. V sobotu už probíhaly soutěžní auto a moto sprinty i hodnocení nejlepšího tuningu vozů.

Parní lokomotiva Jůlinka nadchla malé i velké návštěvníky zahradní železnice v Dačicích.
Zahradní železnice zahájila prázdniny. Z Jůlinky byly nadšené děti i rodiče

„Dorazili sem účastníci z Německa, Rakouska, Polska i Slovenska. Jede se u nás 402 metrů v seriálu mistrovství republiky v měřených sprintech, volné sprinty, pak je tady seriál tuningových aut Help Cup, měření DB dragů, hudba, audio a spousta dalšího,“ vyjmenoval za organizátory Jiří Albrecht.

Zdroj: Jana Urbanová

Návštěvníci akce mohli kromě umění řidičů obdivovat také silná a luxusní auta. K vidění bylo například Ferrari F8 Tributo i Lamborghini Huracán STO, jehož cena se šplhá k deseti milionům korun. Pozornost kolemjdoucích ale poutal především černý Nissan GTR s hororovými motivy zvaný Frankenstein.

Benefiční odpoledne v parku pod gymnáziem si užili psi i jejich majitelé.
Zábavné odpoledne pro psy i páníčky. Překonávali překážky, slalom i hlavolamy

„Je to bestie, která má 2000 koní. Je udělaný z původního GTR, z toho tam ale zůstala pouze palubní deska a vše ostatní je sestavené jako Lego z celého světa od Nového Zélandu až po Ameriku nebo Anglii. Z nuly na 300 kilometrů v hodině se zvládne dostat těsně pod deset sekund,“ pochlubil se neuvěřitelným výkonem vozu jeho majitel Jiří Pergl z Berouna. Aby své auto dokázal na letištní dráze včas zastavit, musí použít speciální vystřelovací padák. Frankensteinovu exhibici mohli vidět také návštěvníci akce.

Soutěž JH Sprint & Tuning má v Jindřichově Hradci tradici s krátkými pauzami už od roku 2004. Třídenní akce proběhla za podpory města Jindřichův Hradec.