Prvopočátek současného sporu kolem kruhového objezdu ve Slavonicích popsal starosta města Hynek Blažek následovně: „Některý z mých předchůdců vymyslel s krajem zkušební provoz kamionů, který se tu ustálil.“

Člen petičního výboru proti kruhovému objezdu Petr Chadim informaci doplnil, že po zavedení kamionové dopravy požádala asi před 15 lety tehdejší radnice o zřízení kruhového objezdu. „Ten se má realizovat až teď.“ Podle jeho dalších slov se od té doby změnil názor na dopravní koncepci a Slavonice potřebují kvůli kamionům spíše obchvat.
„Za zastupitelstvo říkám, že z kamionů také nejsme nadšení a krajské komunikace nejsou této dopravě vůbec přizpůsobené,“ konstatoval starosta Slavonic.

A jak přistoupí vedení města k petici občanů? „Petici proti kruhovému objezdu předáme jeho investorovi, kterým je kraj,“ oznámil starosta Hynek Blažek. „Podle mého názoru se však lidé měli začít ozývat daleko dříve,“ dodal. Kruháč vyjde asi na 15 milionů korun. „Přitom by stačilo správně označit stávající nepřehlednou křižovatku,“ uvedl dále Petr Chadim z petičního výboru.

„Mám pocit, že kraji schází dobrá vůle a také hmotná zodpovědnost za zpackané projekty,“ vyjádřil ostrý názor.
Náměstek technicko-správního úseku Správya údržby silnic Jihočeského kraje Vlastimil Zikmund informoval, že ke stavbě kritizovaného objezdu už je téměř vše připravené. „Máme vydané stavební povolenía je zažádáno o spolufinancování v rámci integrovaného regionálního operačního programu,“ sdělil.