V pátek bude od 16 do 20 hodin kvůli průvodu úplná uzavírka na trase Lidická ulice, Velké náměstí, pivovar, most Jana Palacha, ulice Pod Hradem a dále místní komunikace u areálu letního kina. Na stejné trase bude uzavírka také v neděli od 12 do 16 hodin.

Od pátku od 12 hodin do neděle do 22 hodin nebude možné projet ulicí Podskalská. Ve stejném čase také ulicí U Sv. Markéty v úseku od ulice Kochana z Prachové po Palackého náměstí. To samé platí pro ulici Pod Hradem.

Už od čtvrtečních 12 hodin do neděle do 24 hodin bude úplná a částečná uzavírka účelových komunikací v areálu hradu pro zajištění kulturních programů. Ve stejném čase nebude možné vjet ani na parkoviště Pod Jelenkou a do neděle do 22 hodin na Na Dubovci, přičemž zde bude zachován volný vjezd pro firmy. Také z plochy parkoviště u pivovaru bude zcela vyloučena doprava, a to od čtvrtka od 8 hodin do neděle do 20 hodin. Parkoviště pod Baťou zabere festival od čtvrtka od 8 hodin do neděle do 20 hodin. Ve stejném čase čeká úplná uzavírka i parkoviště před poštou vyhrazené pro stánkaře. Totéž platí pro parkoviště za poštou.

Už ve středu 22. srpna začíná částečná uzavírka místní komunikace v ulici Plánkova v úseku od křižovatky se Smetanovou ulicí po křižovatku s Husovou ulicí, a to na straně podél školy a internátu SPŠ. Ta potrvá až do neděle.

Výše uvedená dopravní omezení se dotknou městské hromadné dopravy, ale i meziměstských autobusových linek. Dočasně tedy budou některé spoje vedeny jinudy nebo bude přechodně zrušeno několik zastávek.