Myslivecké zvyky∙ ženich a myslivci na svatbě musí mít uniformu
∙ za kloboukem je stavovský úlomek na levé straně (větvička jehličnanu)
∙ nevěsta by měla mít přírodní kytici
∙ hudbou obřad doprovází trubači ∙ cesta k oltáři je vyzdobena chvojím
∙ kolem cesty stojí myslivci se vztyčeným
i tesáky a vytváří bránu∙ po skončení obřadu zazní salva z pušek
∙ slavnostní tabule je vyzdobena chvojím
∙ šrank zastavení cesty od oltáře a vykoupení se z ženichových hříchů

U rybníka Na Lepci za Starým Dražejovem u Strakonic se konala svatba myslivecká. „Jsem myslivcem a ctím tyto tradice, přáli jsme si takovou svatbu,“ řekl teď již novomanžel Pavel Barvíř.

Svatební kytičku měla nevěsta Jana, teď již také Barvířová z drobných kvítků a mezi nimi byly ozdoby z čerstvých ostružin. „Nejsem sice myslivec, ale jsem příznivcem myslivosti, máme i nějaké v rodině,“ smála se Jana. I jí vedl otec k oltáři v zelené uniformě.

Pavlova matka Šárka měla také zelené šaty, prý aby ladila. „Jsem ráda, že mají netradiční svatbu, mám to tady ráda a je dobře, že je to venkovní svatba, jsme takové děti přírody,“ smála se matka ženicha.

Podle slov matrikářky Anežky Lukešové strakoničtí zastupitelé oddají za rok přibližně sto párů. „Asi třicet svateb je jinde než v obřadní síni města, a to většinou právě v přírodě,“ přemýšlela nad počty obřadů Anežka Lukešová.

Novomanžele oddával místostarosta Strakonic Milan Jungwirt. „Já moc často neoddávám, ale svatbu mi domluvil syn, bylo to na přání snoubenců,“ řekl Milan Jungvirt.

Po pátečním vydatném dešti byla sice v sobotu obloha zatažená, ale bylo příjemně. V neděli jsme se dozvěděli, že vše, i zvěřinové hody, mimochodem z úlovků ženicha, dopadly výborně a že na tuto svatbu budou svatebčané dlouho vzpomínat.