Přivezli totiž první z tanků k instalování do nového ležáckého sklepa. Po něm budou po dvou denně následovat další. Nakonec bude 24. května ve sklepě připraveno čtyřiadvacet nádob o objemu 2100 hektolitrů a deset 244 hektolitrových tanků.

Na proces dohlížel vedoucí techniky a investic Dalibor Čáp. „Až ho na ložidlech otočí do potřebné pozice, budou ho zvedat jeřábem do montážního otvoru v nově zbudovaném objektu ležáckých tanků,“ vysvětlil proces. „Trefit se, bude nejtěžší,“ zazněl smích z davu. Tank dlouhý 14 m o průměru 5 m obklopovalo patnáct lidí, kteří vedle něj vypadali jako mravenci.

Sládek Adam Brož vysvětlil účel cisteren: „Slouží k dozrávání piva. To v nich pobude až tři měsíce, aby jeho chuť dostala ty správné dimenze.“ V tancích bude zrát pivo všeho druhu ve sklepě o teplotě 2 stupně. „Je to nejpomalejší proces celé výroby pro vytříbení chuti piva,“ řekl sládek.

Jeřáb o nosnosti 350 tun nakonec tank zvedl, pomalu přenesl přes jinou budovu a úspěšně spustil do ne o moc většího otvoru. Kdyby byl velký vítr, nebylo by prý možné náklad vůbec přenášet. Druhý tank už mezitím zaměstnanci v reflexních vestách a helmách nachystali k přepravě jeřábem do sklepa.

Obří náklad přivezl jeden z řidičů Josef Krákora až z Hradce Králové. „Jeřábem bylo třeba tank usadit, s druhou fůrou už to bylo dobré,“ vzpomíná muž, který za volantem s nákladem prý strávil 10 a půl hodiny. Malé tanky přivezou dokonce až z Pasova.

Nové přírůstky Budvaru podle ředitele Petra Dvořáka zvětší kapacitu sklepa, který se pohybuje na hranici kapacity, o 20 procent. „Zkušební provoz v řádech měsíců nastane od září,“ uvedl.

Nově v Budvaru- technologie a investice stály 250 mil Kč
- do 24. května montáž 24 tanků o objemu 2100 hektolitrů a 10 tanků o objemu 244 hektolitrů
- zvýšení výrobní kapacity pivovaru o 20%
- tanky budou ve zkušebním provozu od září