„Máme za sebou zatím první kolo jednání se zdravotními pojišťovnami, to další nás čeká příští týden. Do karet nám hraje, že jindřichohradecká nemocnice má celkem velkou spádovou oblast, a také to, že k regulačním opatřením jsme přistoupili již v dřívější době," potvrdil předseda představenstva Miroslav Janovský. Ubýt by tedy mělo pouze jedenáct lůžek, což je oproti jiným obdobným zařízením relativně zanedbatelné. Předmětem jednání je nyní to, na kterých odděleních se tak stane.

„Návrh je takový, že zrušit by se mělo celkem sedm míst z celkových sedmatřiceti na dětském oddělení a čtyři lůžka na očním. To by ovšem znamenalo faktickou likvidaci očního lůžkového oddělení, protože víc míst zde nemáme," vysvětlil Miroslav Janovský. Vedení nemocnice chce proto na příští schůzce navrhnout své řešení.

„Přestože díky moderním léčebným postupům není hospitalizace na očním tak častá, chtěli bychom zde lůžka zachovat. Jen za první čtvrtletí jsme zde měli na devadesát hospitalizací, třebaže nebyly nijak dlouhodobé," uvedl předseda představenstva.

Zvažovány jsou nyní nejrůznější varianty, které by byly pro chod zdravotnického zařízení co nejméně bolestivé.
„Rozumnou alternativou by bylo například zlikvidovat čtyři místa na chirurgii, kde je k takovému zásahu daleko větší prostor," míní Janovský.