V pondělí 1. července se v Budějovicích oficiálně otevírá odlehčovací služba Stella pro děti se zdravotním postižením. Posláním služby je zajistit dětem s postižením nebo ohroženým vývojem pomoc při sebeobsluze třeba v době, kdy si rodiče chtějí odpočinout nebo vyřídit něco potřebného. Služba pro děti od 3 do 13 let z Budějovic a okolí je zpoplatněna. Stella sídlí ve Stradonické ulici v Rožnově.

V úterý v Krumlově zazní od 18 h na terase divadla jazz v podání Charlie Slavík Revue & The Rhythm Girls.

Ve čtvrtek společnost ČR Beton Bohemia otevře nový závod Betonárna Kaplice. Společnost je dodavatelem betonových směsí v jihozápadním regionu.

V pátek a sobotu se od 21.30 h na třetím nádvoří jindřichohradeckého zámku představí místní ochotníci s profesionálními herci z plzeňského Divadla J. K. Tyla, aby po roce sehráli další činohru, a to tragikomedii Cyrano z Bergeracu s Miloslavem Krejsou a Andreou Černou.

V sobotu oslavuje Fotbalový klub Sokol Záblatí 50 let existence. Součástí oslav bude tradiční turnaj čtyř Záblatí. Přijedou fotbalisté z oddílu obcí se stejným názvem z Moravy, Slovenskaa Polska. Oslavy začínají v 9 ha součástí je výstava velkoformátových fotografií, které mapují činnost záblatského klubu od počátku.