Nejprve po něm pátrali čeští záchranáři, pak se přidali i bavorští, protože předpokládali, že mohl zabloudit na jejich stranu. Auto muž bylo nalezeno v Modravě. Pohřešovaný je vysoký asi 180 centimetrů a má velmi světlé, krátké, šedé vlasy. 

Pohřešovaný muž, který odjel z místa pobytu na Silvestra a v pondělí 3. ledna se na Modravě našlo jeho auto.Pohřešovaný Igor Kassl z Prahy, který odjel z místa pobytu na Silvestra a v pondělí 3. ledna 2022 se na Modravě našlo jeho auto.Zdroj: Policie ČR

Další zprávy od německy mluvících sousedů:

Vrah byl přítelem dcery obětí?

18letý mladík, který v noci na neděli usmrtil manželský pár lékařů (47 a 51 let) v Mistelbachu v Horním Francku, udržoval vztah s mladistvou dcerou obětí, proto byl v domě také v kritické noci, píše Donaukurier. Podle policie dvojici zřejmě zabil, když spala.

Vrak po zábavě mladých...
Od sousedů: Asi dvacítka mladistvých v Linci zapálila policejní auto

V době činu byly v domě také čtyři děti usmrcených. Sousedé, kteří krátce po půlnoci slyšeli volání o pomoc, vyrozuměli policii a ta našla ve sklepě domu pobodanou dvojici. Z činu podezřelý mladík se přihlásil ráno ve čtyři hodiny policii v Bayreuthu.

Nakradla pytle věcí

Hračky a oblečení v ceně přes 10 000 eur nakradla 36letá žena z Dolního Bavorska a uskladňovala je doma, píše DK. V bytě, ve sklepě a na balkoně našla policie víc než 300 velkých pytlů s takovými věcmi. V sobotu ji zpozorovali při krádeži v obchodě ve Vilsbiburgu (okr. Ladshut). Utekla, ale svědkové ji dobře popsali a dotyčná byla policii už známá jako zlodějka, dopadli ji rychle. Podle prvních poznatků kradla tyto věci nejméně pět let. Proč jich brala tolik a očividně je nepoužívala, zatím není jasné, uzavírá policie. 

Pěkný skládek!Pěkný skládek!Zdroj: Deník/PNP

Sedm nejteplejších let v dějinách

Uplynulých sedm roků bylo podle služby proměn klimatu EU nejteplejších od začátku měření v roce 1979, píše DK. Minulý rok stejně jako 2015 a 2018 přitom patřil na světě k těm méně horkým, ale v Evropě byl vůbec nejteplejším. Na Sicílii padl teplotní rekord 48,8 stupně.