Ve čtvrtek převezme firma Strabag oficiálně staveniště na píseckém zimním stadionu, aby mohla začít rekonstrukci vnitřního vybavení.

Stavbaři musí s rekonstrukcí chvátat, protože už do konce května musí být hotova její první část. V červnu se v Písku uskuteční juniorské mistrovství světa v hokejbale věkových kategorií 16, 18 a 20 let. Šéf píseckého Strabagu Petr Čechal si je toho vědom. „Původně se mělo začít až koncem března, kdy skončí hokejová sezona. Ale nechtěli jsme čekat, hned, jak jsme získali zakázku, jsme začali jednat o tom, aby se dalo začít dříve,“ uvedl Čechal.

Stavbaři nejdříve provedou sondy do nosných zdí a posoudí, zda projekt odpovídá současnému stavu objektu. „Nečekáme, že bychom museli v projektu měnit něco zásadního,“ dodal Čechal.

Činnost hokejistů by rekonstrukce zázemí stadionu neměla příliš ovlivnit. „Jsme domluveni, že se budeme každý týden scházet s lidmi z klubu a informovat se navzájem o aktuální situaci,“ doplnil Petr Čechal.

„Rekonstrukce se dotkne především šatny a sociálního zázemí pro hráče. Dosud je pro všechny šatny k dispozici jediná centrální sprcha. Po stavebních úpravách bude jedna sprcha pro dvě šatny,“ informoval Petr Matoušek z odboru rozvoje investic a majetku města. Tato část by měla být hotová do konce května. Potom se stavební práce zřejmě přeruší a budou pokračovat po mistrovství světa.

Strabag zakázku zhotoví za 25 378 569 korun včetně DPH.