Hned poté začnou Písečtí hledat firmu, která bazén postaví a zároveň také společnost, která bude aquacentrum provozovat. Vyplývá to z dodatku smlouvy, o kterém včera jednali radní města. Pro obyvatele Písku to znamená, že současný bazén pro ně zůstane otevřený do konce letošního roku. Pak začne demolice.

Dodatek ale rada zatím neschválila. „Nebyli si úplně jisti, že je vše v souladu s novým zákonem o veřejných zakázkách. Termínově se ale nic nemění a materiál bude rada projednávat na příští schůzce," řekl včera odpoledne mluvčí města Roman Ondřich.

Písečtí dají za aquacentrum maximálně dvě stě milionů korun. Cenu dali i do dodatku smlouvy s projektantem.

Havarijní stav už pro letní sezonu neumožní otevření venkovního bazénu. „Otevřeme vnitřní bazén, venkovní dětský bazén a dětské brouzdaliště. Jakmile to tedy počasí dovolí, bude v provozu celý areál. Pak bude platit letní vstupné. Fungovat bude i beachvolejbalové hřiště," řekla mluvčí Městských služeb Písek Lenka Gareisová. Velký venkovní bazén bude mimo provoz, zabezpečený sítěmi, ohrazen a osazen informačními cedulemi.

Středně velké aquacentrum s podzemními garážemi pro 54 stání vyroste na místě současného plaveckého bazénu. Stát by mělo do tří let. Proti plánu města protestovali formou petice architekti, chtěli na místě obnovit zahradu.