Své postřehy, připomínky a nápady budou zaznamenávat na web, zatímco kamery budou dění v Široké ulici a na Latránu přenášet denně od 10 do 18 hodin do Benátek a na web.

„Projekt jsem zaregistrovala v samém počátku, už když visely peřiny z oken radnice,“ přiblížila Krumlovačka Věra Čarková, jedna z účastnic projektu, „pak přišly do schránek pohledy, přečetla jsem si víc a bylo jasné, že nás přihlásím. A jelikož bydlíme na Plešivci, tak jsme to daleko neměli."

V bytě, který pro projekt poskytla galerie Egon Schiele Art Centrum, bude měsíc žít s manželem a dvěma malými dětmi. Negativních názorů na projekt sociálních sítích si raději nevšímá. „Vůbec to nečtu, nechci si tím nechat kazit náladu,“ dodává.

„Rodiny se budou každý den na webu vyjadřovat k tomu, co zažily, jestli to bylo příjemné či úděsné, co si myslí, že by se mělo udělat,“ doplnila kurátorka projektu Hana Jirmusová Lazarowitz. „Je to nesmírně důležitá reflexe, nejenom pro umělkyni, ale i pro město. Kateřina Šedá totiž nedělá věci jen tak, ale aby se věci posouvaly a měnily. Na podzim bychom chtěli udělat sympozium, kde by se výstupy z projektu prodebatovaly a zveřejnily. Nechceme, aby to nezapadlo a takříkajíc nevyšumělo. Myslím, že je ten pravý čas, kdy se tím začínáme zabývat.“

Postřehy rodin můžete sledovat na webu www.unes-co.cz v sekci Deník.