Harald Erlbach, majitel pštrosí farmy u Norimberka, naopak říká, že letos mají menší odbyt než loni. „Zpracování pštrosího vejce je událost," míní a popisuje, že jsou otevírány vrtačkou a obsah odpovídá 20-25 slepičím vejcím, takže pánev je pak plná až po okraj. Kolem 1,5 kilogramu těžká vejce mají kvůli vyššímu obsahu bílkoviny poněkud tučnější chuť. Podle zemského svazu chovatelů drůbeže je v Bavorsku nyní 28 ohlášených chovů pštrosů.

Hon na „rasery"

Policie 21 zemí Evropy se poprvé pustí do společného „honu" na řidiče překračující maximální povolenou rychlost. V Německu bude nasazeno na 7000 místech více než 13 000 policistů. V Bavorsku by měli měřit 16. dubna od šesti hodin, ale zda týden chystaných „razií na rasery" naváže bezprostředně na tuto jednorázovou akci, ještě není rozhodnuto, píše deník PNP. 17. dubna bude totiž v Kolíně nad Rýnem vzpomínka na oběti letecké tragédie ve francouzských Alpách a intenzivní policejní kontroly by smuteční akt neměly narušovat. Umístění radarů chce bavorská policie oznámit 10. dubna.

Ke Dnu starších

Ke Dnu starší generace, kterým je 1. duben, apelovala bavorská ministryně sociálních věcí Emilia Müllerová (CSU) na větší využití potenciálu seniorů pro společnost. „34 procent občanů ve věku mezi 55 a 64 lety dnes vykonává dobrovolné funkce v organizacích, klubech a spolcích, dalších 35 procent je k nim ochotno," řekla. „Starší lidé se už dávno nespokojují odpoledními tanečky a kávovými dýchánky, ale svými zkušenostmi a znalostmi aktivně přispívají společnosti." V občanském angažmá je podporuje například školeními mimo jiné bavorská Akademie seniorů založená v srpnu. Je financována ministerstvem sociálních věcí.
V roce 2013 žilo v Bavorsku 2,51 milionu lidí starších 65 let. To je 20 procent obyvatelstva. V roce 2010 jich bylo „jen" 2,45 milionu. 56 procent seniorů tvořily předloni ženy, ve věkové skupině nad 85 let jich bylo dokonce 71 procent. Téměř 87 procent seniorů žije z důchodů a penzí, přičemž příjem žen častěji nestačí a jsou odkázány na pomoc rodinných příslušníků. Podle některých údajů je v Bavorsku chudobou ohroženo 21,3 procenta starších občanů. Průměrný důchod 723 eur je prý příliš nízký.

Zatvařte se po něm!Udělejte „ksicht"!

V linecké TipsAreně vystoupí 21. a 22. dubna Robbie Williams. Koncerty jsou vyprodány, ale město Linec nabídlo možnost vyhrát po dvou vstupenkách na každý z nich. Vyzvalo občany, aby se zatvářili jako Robbie Williams na plakátě, vyfotografovali se a umístili své portréty na městské facebookové stránky www.facebook.com/linz.austria/. Dva, jejichž podobizny sklidí nejvíc „liků", dostanou po dvou vstupenkách na „Let Me Entertain You Tour". „Vystavit se" je možné do poledne 7. dubna.

Přibylo nezaměstnaných

Nezaměstnanost v Rakousku v březnu opět stoupla – bez práce bylo rekordních 428 519 lidí, o 6,5 procenta víc než před rokem. Úřady registrovaly 360 212 nezaměstnaných, o 12,9 procenta víc než loni, počet přeškolujících se poklesl o 17,8 procenta na 68 307 osob. Přitom stoupl počet pracujících odhadem o 14 000 lidí na 3,398 milionu. O 915 na 26 252 poklesl počet nabídek volných míst.