„Je zakladatelm iniciativy ,Jíst a žít´, a nejen na Vánoce, ale celoročně pomáhá lidem v nouzi," píše linecký deník OÖN. „Každé úterý a pátek poskytuje vyučený kuchař, jeho manželka Petra a 20 dobrovolníků v Novém městě ve Welsu zhruba 70 potřebným zdarma jídlo." Na čtvrtek pozval ke společné oslavě Vánoc bezdomovce, lidi s minimálním důchodem, potřebné rodiny s dětmi a azylanty. Pro děti budou připraveny drobné dárky, k jídlu budou klobásy a vánoční pečivo.
„S manželkou jsme se vždycky sociálně angažovali, ale když jsme před osmi lety začali s tímto projektem, nepomysleli jsme si, že jednou nabere takový rozměr," říká Hehenberger. 40 hodin týdně pracuje v managementu výrobce oken a navíc věnuje týdně minimálně 20 hodin do podpory sociálně potřebných lidí. Pomáhá mu obchod, který jim dodává potraviny zdarma. Hehenberger a jeho angažovaní dobrovolníci také provozují sociální trh.
Jeho spolek Jíst a žít je členem rakouské dobročinné organizace „stolů pro sociálně slabé" a letos se poprvé podílí na velké zimní akci „Polévka se smyslem". Ve Welsu a okolí se do ní zapojilo 16 gastronomů. Vyberou ze svých jídelníčků jednu polévku a tu nabízejí jako „polévku se smyslem". „Jedno euro z každé prodané porce jde na zmíněný ,stůl´ ve Welsu. Už jsme pro akci získali i prominentní podporovatele, například zpěvačku Liu Pale nebo Waterloo," raduje se Hehenberger.

Víc narkomanů v Bavorsku

Od ledna do listopadu registrovala bavorská policie přes 260 obětí předávkování drogou, tedy víc než loni za celý rok, píše PNP. Loni bylo mrtvých narkomanů 252, předloni 230.
Zvlášť vysoký nárůst zaznamenali v Mnichově – za prvních jedenáct měsíců roku 62 (loni za celý rok 46).

Daroval rodině 10 000 eur

Bývalý prezident FC Bayern Mnichov Uli Hoeneß (63), loni v březnu odsouzený za krácení daně ve výši 28,5 milionu eur k odnětí svobody na tři a půl roku, si nyní část trestu odpykává ve volném režimu a může z vězení denně docházet k práci s mládeží fotbalového klubu. Víkendy smí absolvovat s rodinou doma u Tegernsee.
Při vánoční humanitární akci Antenne Bayern nyní věnoval 10 000 eur nadaci pomáhající sociálně potřebným s určením, že jsou pro manželku Susi a jeho děti, synovce a neteř, kteří mu umožnili „překonat těžké časy". K daru se rozhodl podle vlastních slov poté, kdy se s manželkou dohodli, že si letos nic nebudou dávat, protože může být doma a to je dostatečně velký dárek, napsala PNP.

Síť na balkoně vadila

Podle rozhodnutí soudu v Augsburgu nesmí nájemce bytu bez souhlasu pronajímatele instalovat na balkoně sítě, které mají zabránit případnému pádu koček. Z rozhodnutí soudu musí síť odstranit. „Protože ve stejném domě bydlící pronajímatel má obzvláštní zájem na vzhledu vnější fasády, byl nájemce povinen předem si obstarat jeho povolení úpravy," řekl soud. Na základě předložených fotografií rozhodl, že dřevěné prvky konstrukce sítě významně narušují celkový pohled na fasádu domu, vysvětlila PNP..
Stejný problém řešily německé soudy už v minulosti různě. V Mnichově shledali v roce 2012, že síť ovlivňuje pohled, a uložili nájemnici ji odstranit. Soud v Kolíně naopak v roce 2001 uzavřel, že taková záchytná síť je na balkoně pouhým okem sotva viditelná, a žalobu pronajímatele zamítl.