Jedna z jejich čtenářek, přítelkyně paní Gertraude (64), si na svatbu známých ze St. Valentinu vzpomněla, zavolala jim a ti nevycházeli z překvapení. „To je jako ze špatného románu Rosamunde Pilcherové,“ řekl Helmut Mayerhofer (65) se smíchem. V pátek 23. února dostal svůj prsten zpátky – asi 35 let poté, kdy jej ztratil v hostinci u Steyru, 30 kilometrů od místa nálezu. Sklouzl mu prý s prstu a zapadl do rýhy lavice. To by býval musel rozebrat půl lokálu, aby jej znovu našel, řekl. Paní mu pak pořádně „zatopila“ - pro muže prý nikdy neplatí předpoklad neviny… Celá léta nosil náhradní „snubák“. Originál si teď manželé vyzvedli a hned jeli ke zlatníkovi, aby jej vyčistil a roztáhl.

Když to vyprávěli svým dvěma synům, ti se srdečně zasmáli a řekli, tati, tohle se může stát jen tobě, uzavírají OÖN.

Pohádková dráha od 1. března

Drak na Pöstlingbergu se těší!Zdroj: Deník/repro

Po zimní generálce se ve čtvrtek znovu otevře pohádková trpasličí a dračí říše na Pöstlingbergu nad Lincem, dosažitelná nejsnáze horskou železničkou. Expozice letos oslaví dvojité jubileum – výletní vláček se k ní rozjel poprvé před 120 lety a dráha byla obnovena před 70 lety. Cílem ředitelky Barbary Kaiser-Anzingerové je překonání loňského rekordu, kdy na kopec zavítalo na 152 000 osob, píší OÖN. Horská tramvaj z Hlavního náměstí překonává trať 4,14 km s výškovým rozdílem 255 metrů za 20 minut. Cena zpáteční jízdenky je 6,20 eura, pro děti do 15 let polovic. Provoz je do 31. května od 10 do 17 hodin, přes léto do 18 h.

„Cizí“ Linečané

Ze 152 států pochází 47 439 cizinců, kteří mají hlavní sídlo v Linci. Představují tedy 23 procent zdejšího obyvatelstva. Nejvíc jich je z Bosny a Hercegoviny – 5283, následují Rumuni 4614 a Turci 3547. S Němci, Chorvaty, Kosovany a Srby jim patří 50,2 procenta zahraničního kontingentu v tomto městě. Zbytek přišel ze 145 různých států.