V sobotu večer utekli z domovské louky v Perlesreutu čtyři bizoni z jedenácti chovaných podnikatelem, který obchoduje s jejich masem. Za pomoci hasičů a zemědělců z okolí se je v neděli odpoledne podařilo "obehnat" přenosným stavebním plotem v kukuřičném poli u Eisenbernreutu, uvádí PNP. Protože se nechtěli nechat zahnat do přepravního vozu, povolali myslivce s narkotizačními náboji. Ty ale dostatečně neúčinkovaly. "Zvířata nebyla uvedena do hlubokého spánku, ale znervózněla a dostala ,adrenalinový přídavek´," řekl starosta Gerhard Poschinger.

Dvě z nich se podařilo během neděle odchytit, ale zbývající musel myslivec kolem 21 hodin zastřelit, "než by mohlo dojít ke škodám na zdraví lidí", jak řekl starosta. Nebylo možné je nechat přes noc ve volnosti. Podle policie byli bizoni agresivní a nebezpeční. "Maso obou zvířat nemohlo být kvůli užití uspávacího prostředku zhodnoceno," píše pasovský list.

Smrt české alpinistky

Při horské túře ve Flachgau přišla v pondělí odpoledne o život 59letá Češka. Se 63letým manželem a spřáteleným manželským párem nastoupili v Postalmu do lezecké stezky. Před nejtěžším bodem, u stěny Gamslecken, se ale oddělila, aby jej obešla po turistické cestě. Když se po hodině nedostavila na smluvené místo, ostatní ji hledali a našli její tělo na exponovaném místě trasy v řečišti potoka pod částečně strmou stěnou vysokou asi 40 metrů. Cizí zavinění bylo vyloučeno, sdělila policie. Její ostatky byly vyproštěny a sneseny do údolí vrtulníkem.

Happy end kocourka

Turisté na Höllerersee v okrese Braunau zaslechli o víkendu žalostný nářek a našli v louce čerstvě narozeného kocourka, napsaly OÖN v rubrice Happy end. Po matce nebylo ani stopy. Sirotka tedy dopravili do útulku zvířat v Lochenu, kde ho zahřáli a začali krmit z láhve… Foto: Deník/OÖN/Pfotenhilfe

Generálka hodin dómu

Při sanaci špice lineckého Mariánského dómu procházejí generálkou také věžní hodiny ve výšce 55 metrů, píší OÖN. Rozběhly se poprvé v poledne 17. července 1909. S ciferníkem o průměru 4,20 metru patří k největším kostelním hodinám Rakouska. Údržbu převzala firma Köstner z Engelhartszellu. Foto: Deník/OÖN/Mariendom Linz

Zabil řidiče autobusu…

Cestovní skupina z Polska ve dvou autobusech se zastavila v úterý brzy ráno ke krátké pauze u nádraží v Hofu v Horním Francku. Někteří z pasažérů, kteří kouřili na chodníku u vozidla, se dostali do sporu se 43letým mužem ze Saska, který se zdržoval opodál. Když ten napadl a zranil jednoho z nich, zasáhl řidič. Útočník nato vytáhl kapesní nůž a bodl ho. Cestující okamžitě vyslali nouzový signál a snažili se zraněnému poskytnout první pomoc, ale zachránit se ho nepodařilo ani lékaři sanity. Zemřel na místě činu. Pachatel utekl pěšky, ale policie ho dopadla ještě v blízkém okolí. Důvody sporu zatím nebyly zjištěny, píše PNP.