Meteorolog Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu sdělil, že tlak vzduchu na hladině moře v 11 hodin činil 1016 hPa.

Podle jeho slov odpoledne zasahuje od jihozápadu slábnoucí výběžek vyššího tlaku vzduchu. "Po jeho severním okraji postupuje k východu slabá teplá fronta," dodal s tím, že bude polojasno až oblačno.

"Večer se vyskytne ubývání oblačnosti, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 25 do 28 °C, na horách v 1000 metrech kolem 21 °C," upřesnil, že vát bude mírný jihozápadní až západní vítr o intenzitě 3 až 6 metrů za sekundu.

V noci z neděle na pondělí bude jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty od 16 do 13 °C. Dostaví se mírný jihozápadní vítr od 2 do 5 metrů za sekundu.

V pondělí se počasí změní. "Přejde nás od severozápadu studená fronta," zmínil. Zpočátku na jihu Čech bude polojasno až oblačno, během dne až zataženo a místy přeháňky. "Odpoledne ustávání srážek a k večeru částečné ubývání oblačnosti," doplnil předpověď.

Nejvyšší denní teploty 22 až 25 °C, na horách v 1000 metrech kolem 17 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr od 3 do 7 metrů za sekundu. "Na frontě se místy s nárazy kolem 15 metrů za sekundu bude měnit na severozápadní a večer bude slábnout," uzavřel Daniel Maňhal.