V úterý si v Prachaticích převezme starostka Volar Martina Pospíšilová ocenění za první místo v internetové soutěži Žena regionu. Zajímavostí je, že totéž ocenění jakožto zástupkyně Jihočeského kraje získala i v loňském roce.

Ve středu zasednou budějovičtí radní. Na programu je například jednání o změně územního plánu ohledně podjezdu na trase Mánesova – Dobrovodská. Proberou i záměr vypsání soutěže na stavbu Památníku válečným letcům (1939 – 1945) na Senovážném náměstí. Usiluje o něj Vladimír Vopalecký z Budějovic.

Rozhodně největší událostí příštího týdne nejen pro Strakonice bude jubilejní dvacátý Mezinárodní dudácký festival. Ten potrvá od středy až do neděle 26. srpna.

Více než tři stovky tanečníků, zpěváků  a muzikantů se představí na Mezinárodním folklorním festivalu, jehož pořadatelem je soubor Písečan ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR.  Hlavní program se uskuteční od středy do neděle v Palackého sadech v Písku. Domácí i zahraniční  soubory vystoupí i na dalších místech regionu, třeba na zámku Blatná, dále 
v lázních Vráž nebo v domově pro seniory Světlo Drhovle.

V Milevsku se od čtvrtka do neděle konají městské slavnosti Bartolomějské posvícení. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty i výstavy. Hlavní hvězdou bude zpěvák Václav Neckář, který se na druhém nádvoří premonstrátského kláštera představí v neděli od 19 hodin. Městské slavnosti se tento týden konají i v Protivíně, a to v sobotu.

Cykloklub Chýnov zve na Rozloučení s létem, které se koná v pátek od 19 hodin v bistru na hřišti. K tanci a poslechu hraje oblíbená skupina Klávesy Band. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude použit na organizaci dětského závodu horských kol.

Chátrající kostel v Klení 
u Benešova nad Černou se snaží zachránit místní občané a chalupáři, kteří založili společné sdružení. V sobotu pořádají na půdě této památky charitativní koncert, který je naplánován na 15. hodinu. Na programu jsou duchovní skladby ze 17. až 20. století. Tato akce je jednou z několika aktivit, které sdružení na podporu kostela organizuje.

Vítkovci se utkají v bitvě o Slamburk. Dětský den plný rytířských her a soutěží pod prapory růží se koná v sobotu u Nového rybníka v Borovanech. V 10 hodin začne nábor rytířů. Zájemci si sami zhotoví výzbroj za pomoci vítkovických rádců. Zaregistrovat se mohou na www.slamburk.cz v záložce Členové družin.

Na Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec se opět vrací opera. Příznivci klasické hudby si již mohou zajistit vstupenky na Bizetovu Carmen, kterou zde představí sólisté Státní opery a Národního divadla v sobotu od 19 hodin. Lístky lze zakoupit v informačním středisku, pokladně zámku a v pokladně kulturního domu Střelnice.