„Téma letošního ročníku je Významné životní události, které bude jako vždy rozdělené do čtyř podtémat. Jaká budou, se ale dozví účastníci stejně jako loni až v den soutěže při losování,“ uvedla vedoucí učitelka odborného výcviku SOŠ a SOU Písek Alena Kačírková.

Do píseckého dortování se už přihlásilo jedenáct soutěžících. Kromě žáků z pořadatelské školy přijedou účastníci ze škol z Tábora, Českých Budějovic, Vodňan, Volyně a Horažďovic.

Úkolem soutěžících bude připravit slavnostní dort o hmotnosti 3 – 4 kg na vylosovanou významnou životní událost. „Práci žáků bude hodnotit pětičlenná porota. Její předsedkyní se v tomto ročníku stane písecká rodačka Kateřina Langerová, účastnice soutěže Vyvolení,“ prozradila Alena Kačírková.

Loni měli v porotě herce Jarka Hylebranta, který v Písku před lety natáčel film, předloni píseckého rodáka, zpěváka Bohuše Matuše a před ním krasobruslaře, také rodáka z Písku, Tomáše Vernera. „Vždy se snažíme pozvat známé osobnosti, které mají vztah k Písku,“ dodala Alena Kačírková.

Porota to stejně jako v minulých ročnících nebude mít jednoduché. Bude hodnotit nápaditost, kreativitu, dodržení vylosovaného tématu, náročnost, čistotu provedení, chuť výrobku, dodržení hmotnosti a hygienické předpisy.

Jak ukázaly minulé ročníky, budoucí cukráři dokáží často díky své fantazii a šikovnosti vykouzlit dortové zázraky.